Посилення безпеки та заспокійливі настанови від Супрун: як Україна завершує підготовку до виборів

Дата публікації
Перегляди
1187
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Посилення безпеки та заспокійливі настанови від Супрун: як Україна завершує підготовку до виборів

Фото: УНІАН

За три дні до президентських виборів Супрун дає поради, як уникнути електорального стресу, а поліція перейшла на посилений режим охорони.

До виборів президента України, що відбудуться 31 березня, лишилися лічені дні. Наразі тривають останні підготовчі кроки до проведення виборчого процесу. Окружні виборчі комісії сформовані, бюлетні для голосування надруковані, ЦВК отримує уточнені списки виборців на дільничні комісії. 

ТСН.ua зібрав головні відомості про підготовку та останні кроки, що мають здійснити органи виконавчої влади, для повноцінного проведення голосування.

Посилення заходів безпеки

Від 28 березня поліція взяла виборчі дільниці під цілодобову охорону, оскільки саме від сьогодні бюлетені для голосування почнуть завозити на виборчі дільниці. Зараз поліція охороняє усі 199 окружні виборчі комісії - а це майже 30 тис. дільниць. Правоохоронці також забезпечуватимуть транспортування бюлетенів. Наразі бюлетені завезли до 73 окружних виборчих комісій.

За словами заступника голови Нацполіції Олександра Фацевича, правоохоронці також продовжують розбиратися із заявами громадян про порушення, пов’язані із виборчим процесом. У регіонах збільшили кількість слідчих груп і патрулів.

Опломбування виборчих скриньок

Дільничні виборчі комісії та окружкоми мають використовувати пломби, наклейки та сейф-пакети для опломбування бюлетенів, виборчих скриньок і протоколів для їхнього захисту, аби упередити підміну протоколів або інші способи фальсифікації результатів голосування. В Асоціації виробників систем опломбування запевняють, що ці пломби сучасні і відповідають міжнародним стандартам.

Виробники показали індикаторні пломби, які застосують на виборчих дільницях

Виробники показали індикаторні пломби, які застосують на виборчих дільницях

Колір пломб під кожні вибори змінюють. Цього року їхній колір - білий. Пломби матимуть свої унікальні номери, які будуть фіксуватися при встановленні їх на виборчі скриньки та на контейнери для зберігання і перевезення бюлетенів. Ці дані заноситимуться в спеціальний журнал. Окружкоми мають перевіряти цілісність пломби, оскільки вона не може бути будь-яким чином спаяною.

Фото: УНІАН

Доставка бюлетенів за кордон

За кордоном зареєстровано близько 410 тис. виборців. Голосування триватиме від 8 ранку до 20 вечора за місцевим часом тої чи іншої країни. Розпочнеться в Австралії о 23 годині 30 березня за київським часом. Закінчиться – 1 квітня о 6 ранку в Сан-Франциско.

Виборці за кордоном зможуть проголосувати на 101 виборчій дільниці в 72 країнах світу. 46 дільниць за кордоном великі – на них голосуватимуть більше півтори тисячі осіб. Найбільша дільниця при посольстві України в Молдові – понад 52 тис. виборців. Більше п'яти тис. осіб голосуватимуть на 19 дільницях, зокрема в таких країнах як Іспанія, Білорусь, Ізраїль, Італія, Німеччина, Польща, США, Чехія. Найменша дільниці при військовій частині в Косово - там менше 50 виборців, і Македонії - менше 70 осіб. В Росії виборчих дільниць на цих виборах не буде.

Наразі триває доставка надрукованих раніше бюлетенів до виборчих дільниць. В МЗС запевняють, що приміщення виборчих дільниць обладнані спеціальними сейфами для зберігання виборчої документації, а своєчасній доставці нічого не загрожує.

Зміна виборчої адреси для голосування

25 березня був останнім днем, аби змінити місце голосування без зміни виборчої адреси, якщо виборець проживає не за місцем прописки. За даними ЦВК, таких українців нараховується більше 315 тис.

Аби запевнитись, що дійшовши до виборчої дільниці, ви знайдете себе у списку, можна зайти на сайт реєстру виборців і знайти у списку себе (за посиланням). Якщо вас там немає - проголосувати у першому турі вже не зможете. 28 березня був останнім днем, коли можна було встигнути подати позовну заяву про уточнення списку виборців до районного суду. Районні суди обіцяли у цей день працювати до опівночі і видавати відповідне рішення протягом 10 хвилин. Якщо ви все ж таки рішення суду отримали - його необхідно передати на свою дільницю до 30 березня включно.

Прибуття міжнародних спостерігачів

ЦВК зареєструвала майже дві тисячі міжнародних спостерігачів на цьогорічних президентських виборах. Вони вже почали прибувати до України. За даними Держприкордон служби, наразі вже оформлено понад 1150 таких осіб. "Прикордонне відомство в цьому питанні співпрацює з ЦВК, СБУ, Нацполіцією. Іноземні спостерігачі акредитовані, відповідно, списки ЦВК нам надала. Ми попередньо їх перевіряємо, і вони вже прибувають в Україну", - заявив речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

Останні соціологічні дані

28 березня оприлюднено останні соціологічні дані перед першим туром голосування. Одразу три свіжих опитування з'явилися за три дні до виборів.

Так, згідно з результатами опитування Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка та Центру "Соціальний моніторинг", який проводили від 18 до 26 березня, Володимир Зеленський утримує лідерство: за нього на виборах президента готові проголосувати вже 29,1% виборців, які визначились і готові прийти на виборчу дільницю.

Його рейтинг зріс на 1,8%. Водночас рейтинг Юлії Тимошенко та Петра Порошенка трохи впав, а різниця між ними залишається в межах статичної похибки. Так, за очільницю "Батьківщини" готові віддати свої голоси 16% опитаних, за чинного президента – 15,3%.

Зеленський лідирує у передвиборчих опитуваннях

Зеленський лідирує у передвиборчих опитуваннях

Згідно з опитуванням фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, який провели від 20 до 26 березня, Зеленський набирає 27,6% голосів серед тих, хто готовий прийти на вибори і вже визначився, Порошенко може розраховувати на 18,2%, а Тимошенко – на 12,8%.

Лише один кандидат, окрім вищезгаданої трійки, може набрати більше 10%. За лідера "Опозиційної платформи – За життя" Юрія Бойка можуть проголосувати 11,1%. Анатолію Гриценку, відповідно, свої голоси віддадуть 8,4%.

За опитуванням "Рейтингу" (проведений 22-27 березня), серед тих, хто визначився і буде голосувати, за Зеленського готові віддати свої голоси 26,6% опитаних, по 17,2% виборців підтримують Тимошенко та Порошенка.

Рейтинг інших кандидатів не сягає і 10%, зокрема лідера "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка (9,8%) та кандидата від "Опозиційної платформи – За життя" Юрія Бойка (9,5%). Далі йдуть Олег Ляшко (5,4%), Олександр Вілкул (4,0%) та Ігор Смешко (3,5%). За Руслана Кошулинського готові проголосувати 1,9% виборців, а за Олександра Шевченка - 0,9%.

ЦВК почала передавати уточнені списки виборців на дільничні комісії

ЦВК почала передавати уточнені списки виборців на дільничні комісії

Поради від Супрун

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун вже традиційно для себе дала поради, як виборці можуть уникнути стресу від виборів. Посилаючись на рекомендації Американської психологічної асоціації, Супрун зазначає, що в ці дні варто обмежити “споживання” медіа, обмежити обговорення виборів з рідними і друзями, якщо ви розумієте, що воно може перерости в конфлікт чи агресію, а якщо ваш кандидат не вийде до другого туру - не розчаровуватись.

Зазначимо, 31 березня, у День виборів нового президента України, ТСН проведе 7-годинний марафон.

Марафон розпочне Марічка Падалко інформаційними випусками о 12.00 та 15.00 зі студії ТСН. О 18.00 про поточну ситуацію повідомить Юлія Бориско. А о 19.30 розпочнеться спецвипуск "Вибір країни", який вестимуть одразу троє ведучих.

Він триватиме в ефірі "1+1" до 21.30, після чого продовжиться на інтернет-майданчиках ТСН – в YouTube та Facebook, а після завершення шоу "Голос країни" знову повернеться в ТБ-ефір і транслюватиметься до 01.00.

Протягом усього дня команда ТСН розповідатиме про ситуацію на виборчих дільницях, порушеннях під час голосування, чергуватиме у штабах кандидатів президентів та покаже їхню реакцію на поточні результати. Кореспонденти ТСН працюватимуть у всіх регіонах України, а також за кордоном – у Вашингтоні, Берліні та Брюсселі.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1187
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація