Донбасу загрожує масштабне радіаційне забруднення

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Донбасу загрожує масштабне радіаційне забруднення

Донбасу загрожує радіація через затоплені шахти / Фото: Архів

Екологічне лихо може дістатися в Росію.

Через кілька місяців на окупованій території Донбасу, а також у південних районах Ростовської області Росії може виникнути масштабне екологічне лихо, бо із затоплених бойовиками шахт на поверхню піднімаються отруєні радіацією води.

Про це повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, передає "Укрінформ".

"У Єнакієвому затоплена шахта "Полтавська", поруч затоплюється "Вуглегірська". Це поруч із шахтою "Юнком", у виробках якої 1979 року було здійснено ядерний вибух. Зараз брудні шахтні води піднімаються, і за чотири-п'ять місяців вони винесуть радіоактивні речовини на поверхню. Рівень радіаційного забруднення перевищить норму в тисячу разів", - прогнозує Волинець.

У 1990-ті роки, коли внаслідок так званої реструктуризації було кинуто напризволяще десятки шахт у Донецькій та Луганській областях, шахтними водами було отруєно сотні гектарів орних земель не тільки в Україні, а й на півдні Ростовської області, оскільки тамтешні шахти сполучені з сусідніми українськими підземними природними каналами.

Крім того, отруйні хімічні сполуки, підняті на поверхню підземними водами, потрапляють у річки басейну Дону і далі – в акваторію Азовського моря. Зокрема, є небезпека винесення туди монохлорбензолу, 50 тонн якого в минулому потрапило в шахту "Олександр-Захід" у Горлівці.

 "Україна та Росія мають усвідомити катастрофу, що насувається", - наголосив голова Незалежної профспілки гірників.

Нагадаємо, влітку військові перевірили, чи загрожує Слов'янську на Донеччині радіаційне забруднення.

Експерт заміряв рівень радіації в Києві

Експерт заміряв рівень радіації в Києві

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація