Другу хвилю грипу в Україні відкрив "фінський" штам

Дата публікації
Перегляди
2637
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Другу хвилю грипу в Україні відкрив "фінський" штам

Лікарі-імунологи для захисту свого організму радять робити щеплення

Він циркулює в Україні ще з 2008 року й смертельних випадків досі не виявлено.

В Україні починається друга хвиля грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій. Про це повідомили експерти на прес-конференції щодо розповсюдження Україною "фінського грипу", повідомляє Gazeta.ua.

"В Україні за останній тиждень темп приросту захворюваності становить 30%. Усього захворіло 147 946 людей, - розповідає Андрій Александрін, завідувач Центру грипу та ГРВІ МОЗ України. - Спостерігаються швидкі темпи приросту захворюваності в Києві та області. Це відбувається через те, що щільність населення в Києві понад 3 500 людей на квадратний кілометр, тому тут грип поширюється швидше".

Найбільш вразливими до грипу стали діти. На сьогодні зафіксовано 91 115 випадків захворювання.

В Україні цього сезону переважають такі штами грипу: АH1N1, AH3N2 та В. Вірус AH3N2 може викликати тяжкий перебіг захворювання та ускладнення хвороби. До європейського регіону ВООЗ надійшли 36 зразків з 9 країн, де були зареєстровані ускладнення, спричинені саме цим штамом грипу. Найбільше вірус AH3N2 зараз поширений у Фінляндії, тому іноземні ЗМІ назвали його "фінським".

Проте вітчизняні імунологи стверджують, що боятись цього вірусу не потрібно, адже він циркулює в Україні ще з 2008 року й смертельних випадків досі не виявлено.

"Наша країна з цим штамом грипу вже зустрічалась - у 2009 та 2010 роках, - прокоментувала Ірина Колеснікова, завідувач кафедрою епідеміології Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. - Цей штам увійшов до вакцин, які продаються в аптеках. Крім того, в українців уже виробився природній імунітет до цього виду вірусів, адже він був поширений в Україні ще з 2008 року".

Проте лікарі-імунологи для захисту свого організму радять робити щеплення. Адже, за статистикою, в цьому сезоні зробили вакцинацію лише 0, 86 % усього населення України. Тоді як у Росії цей показник становить 30 %, а в Білорусі 32 % від усього населення.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2637
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація