Двигуни для ракет КНДР могла зробити Росія – фахівець "Південмашу"

Двигуни для ракет КНДР могла зробити Росія – фахівець "Південмашу"

В Україні в один голос спростовують можливість причетності до скандалу.

Грандіозний скандал, у центрі якого опинилася Україна, розгорається довкола двигунів для північнокорейських балістичних ракет. Американські фахівці проаналізували фото з Кім Чен Ином і дійшли висновку, що силові агрегати можуть бути українського виробництва, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Стаття у The New York Times із таким твердженням наробила галасу в США та Україні. Твердження засновані на припущеннях одного з експертів про те, що КНДР устаткування для підготовки запуску базується на радянському двигуні, котрий міг вироблятися на "Південмаші". Першим в Україні на скандал відреагував секретар РНБО Олександр Турчинов – матеріал він назвав провокативним, а замовником вважає Росію. Україна, за його словами, ніколи б не порушувала законодавства і не постачала до тоталітарної, ізольованої та непередбачуваної країни зброю.

Відео Американські ЗМІ допускають, що українці роблять двигуни для північнокорейських ракет

Схожу за суттю заяву оприлюднив і сам "Південмаш". "Ракети та ракетні комплекси військового призначення за часів незалежності України не випускалися і не випускаються. Єдиний серійний двигун, що постачається в останні роки на експорт (РД-843 в Італію для європейської ракети-носія "Вега"), призначений для запуску та роботи в умовах відкритого космосу та за своїми характеристиками (у тому числі, за силою тяги) непридатний для використання в балістичних ракетах військового призначення", - переконують на заводі.

Стаття базується на аналізі фотографій, де північнокорейський диктатор оглядає ракетні двигуни. Автору статті та експертам агрегати видалися схожими на українські. Лише видалися – а висновки майже категоричні. Віталій Сущевський "Південмашу" віддав майже 50 років життя – він, як ніхто, знається на двигунах цього підприємства. Заступник керівника виробництва ракетних двигунів твердить, що конструкція на фото не має нічого спільного з продукцією "Південмашу", натомість росіяни вже випускали щось схоже. "Росія могла зробити. В Росії дуже багато заводів", - каже він.

Фотогалерея Задоволений та щасливий. Як Кім Чен Ин спостерігав за запуском балістичної ракети КНДР (5 фото)

Сумнозвісна "Кольчуга", постачання танків у Судан, перевезення літаком стрілецької зброї до Нігерії, продаж Кувейту китайських ПЗРК – майже щороку в міжнародному інформпросторі навколо нашої країни бурлить. Але в Україні найсуворіша система експортного контролю – і її створили самі ж американці. "Навіть теоретично передбачити той факт, що якимось чином двигуни, або їх креслення, або якісь частини цієї документації могли потрапити до підембаргової країни – це абсолютна нісенітниця", - твердить заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін. Допоки жодна зі скандальних заяв довкола України не отримувала свого підтвердження, але такі закиди шкодять – і політично, і економічно. Щоправда, ніхто із експертів та медіа, що поширювали фейки, також не поплатились за свої фальшиві факти та матерали.

Кореспондент ТСН Ольга Максимова

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів