Експерти оприлюднили нові подробиці співпраці українських медіа із "ДНР"

На схвалення сепаратистів із Києва відправляли цілі сюжети з випусків новин.

Експерти продовжують аналізувати листування співробітниці МДБ так званої "ДНР" з низкою телеканалів та інформагенств України і світу. У листах покроково описана схема роботи пропаганди, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Спершу відбирали журналістів із лояльних до Кремля ЗМІ. Далі підбирали героїв для матеріалу. Усі, навіть випадкові перехожі – це перевірені актори, готові сказати все, що продиктує самопроголошена влада. А вже готові сюжети і навіть цілі телепередачі з Києва надходили в Донецьк на схвалення. Якщо у так званого "міністерства державної безпеки" були зауваження, матеріали відповідно редагували.

ВідеоЕксперти розповіли нові подробиці розслідувань співпраці українських медіа із "ДНР"

За понад два роки інформаційної війни пропагандисти з "ДНР" напрацювали цілу мережу перевірених агентів на деяких українських телеканах. Серед адресатів у листуванні імена колишнього шеф-редактора "Інтера" Марії Столярової, яка разом з російським журналістом Муравйовим готувала брудні матеріали про українських політиків, і Сергія Карпія, який готував однакові матеріали для телеканалу "Україна" і сепаратистського каналу "Донбас". Телеканали назвали цю інформацію фейком.

Як повідомлялося, в Інтернет потрапило листування українських та західних засобів масової інформації зі спецслужбами самопроголошеної "Донецької народної республіки". Це близько 9 тисяч файлів із повним переліком акредитованих там журналістів - від місцевих газет фейкових республік до найбільших українських та іменитих світових редакцій. У Верховній Раді вимагатимуть реакції на співпрацю українських ЗМІ із Кремлем та сепаратистами. Це питання обговорять на засіданні Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики. "Аналіз листування резидентів Кремля виявив головні мішені російської пропаганди. Першим у цьому "темнику" містився пакет брудних матеріалів на секретаря РНБО Олександра Турчинова", — зазначив голова МВС Арсен Аваков. Він назвав себе серед людей, на котрих було здійснено брудну інформаційну атаку. Метою чорного піару, на думку Авакова, було політичне знищення тих українських політиків, яких Москва вважає своїми головними ворогами. "Таким чином російські журналісти, які формували інформаційну політику "Інтера", виконували замовлення Кремля", — заявив голова МВС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: