Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Електромобілі в Україні будуть з зеленими номерами. Президент підписав закон

Документ також впорядкує важливу для них інфраструктуру.

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 6 серпня, підписав закон, котрий запроваджує зелені номерні знаки для електромобілів.

Новий законопроект також має упорядкувати питання руху, паркування та зарядки електромобілів. Для цього до правил дорожнього руху і державних будівельних норм мають бути внесені відповідні зміни.

Підписаний президентом документ, котрий Верховна Рада ухвалила 11 липня, зобов'язує міністерство внутрішніх справ, мінекономрозвитку, Держслужбу з надзвичайних ситуацій і низку інших міністерств і відомств протягом шести місяців встановити нові вимоги до оформлення паркомісць для електрокарів. Зокрема, мають бути запроваджені дорожні знаки "Для електромобілів", "Крім електромобілів", "Станція зарядки електромобілів".

Крім цього, авто, не обладнані двигуном внутрішнього згорання, отримуватимуть номерні знаки із зеленим кольором шрифту. Закон набуде чинності 1 січня 2020 року.

Крім того, закон запроваджує штрафи за зупинку чи стоянку інших авто на місці для електромобілів, а також за створення перешкод водіям електрокарів у зупинці або парковці. Розмір штрафу коливатиметься між 20 та 30 неоподатковуваними мінімумами доходів громадян, що становить у грошовому еквіваленті від 340 до 510 гривень. Інспекторам з паркування надається право в такому випадку затримати автомобіль порушника, в тому числі за допомогою евакуатора.

Як зазнчає інформагенція "Інтерфакс-Україна", попит на електромобілі в Україні в першій половині 2019 року, у порівнянні з попереднім роком, зріс на 58 відсотків. Минулоріч українці придбали 5,3 тисячі електрокарів, що майже вдвічі більше, ніж 2017 року. Однак на тлі загальної цифри зареєстрованих в Україні авто ця цифра виглядає незначною. Загалом 2018 року в країні було вперше зареєстровано близько 200 тисяч автомобілів.

ВідеоВ Україні на всіх автостоянках з'являться зарядки для електромобілів – економічні новини

В Україні рекордно здорожчали пшоно і макарони, а  на всіх автостоянках мають з'явитися зарядки для електромобілів - про це одразу після курсів валют.  

В Україні на всіх автостоянках з'являться зарядки для електромобілів – економічні новини

 

Вибір редакції