Філатов просить Парубія не перейменовувати Дніпропетровськ

Він звернувся із проханням не підписувати відповідний законопроект.

Мер Дніпропетровська Борис Філатов звернувся до голови Верховної Ради України Андрія Парубія з проханням не підписувати постанову про перейменування міста на Дніпро. За словами мера, зміна назви міста не на часі, й багато людей не розуміють, що коїться.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Дніпропетровської міської ради.

"Єдине, що залишається міському голові, – просити пана Парубія не підписувати цю постанову. Я звернувся до нього з таким проханням. Подивимося, чи виконає", – сказав Філатов під час прес-конференції 23 травня. Він додав, що все ще залишається мером Дніпропетровська, а не Дніпра.

також Філатов повідомив, що міська влада звернулася до Кабміну та відповідних державних інституцій з проханням дати роз'яснення, що робити з перейменуванням.

Міський голова додав, що ситуації, яка склалася з перейменуванням, можна було уникнути, якби колишній склад міськради ухвалив відповідне рішення, не зволікаючи з ним до моменту переходу цих повноважень до Верховної Ради.

"Тоді міська рада не зробила цього свідомо. І залишила це нинішній раді як бомбу уповільненої дії", – сказав міський голова.

Він також наголосив, що нині навколо перейменування багато спекуляцій: деякі політики називають космічні суми, які доведеться витратити місту у зв'язку зі зміною назви. Утім, за словами Філатова, про мільйони не йдеться.

"Я збирав апаратну нараду, де були дані розпорядження відповідним службам – відпрацювати максимально комфортний і ощадний режим для наших земляків, аби вони не витратили жодної копійки на перейменування", – заявив мер.

Борис Філатов також зазначив, що до ухвалення бюджету на наступний рік Дніпропетровськ залишатиметься Дніпропетровськом, як це прописано у Законі України "Про географічні назви".Зокрема, у ст.7 цього Закону йдеться, що перейменування географічних об'єктів набуває чинності одночасно з ухваленням державного і місцевих бюджетів.
https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

ВідеоДепутати перейменували 9 районів, 6 міст та 284 українських сіл та містечок

Нагадаємо, 19 травня народні депутати проголосували за перейменування Дніпропетровська на Дніпро, а Дніпродзержинська на Кам'янське. Питання про перейменування міст на порядку денному не стояло, Парубій поставив його на голосування несподівано для всіх.

Законопроект про перейменування Дніпропетровська на початку лютого поточного року вніс до Верховної Ради нардеп Андрій Денисенко, згідно з нормою закону про декомунізацію. Вже 15 лютого Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав ініціативу щодо перейменування Дніпропетровська на Дніпро. Дніпропетровська область залишить стару назву до змін у Конституцію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: