Гіркіну повідомили про підозру у жорстокому катуванні та вбивстві людей

Гіркіну повідомили про підозру у жорстокому катуванні та вбивстві людей

Фото: Associated Press

На виконання наказів підозрюваного підпорядковані йому бойовики вбили щонайменше трьох осіб.

Ватажку іррегулярного незаконного збройного формування, контрольованого Російською Федерацією, колишньому так званому "міністру оборони ДНР" оголосили про підозру у порушенні законів та звичаїв війни.

Про це повідомили у пресслужбі Офісу генпрокурора України.

"У період від 17 до 19 квітня 2014 року підозрюваний, діючи за попередньою змовою групою осіб із підпорядкованими йому бойовиками, застосовуючи фізичне насильство, здійснював організацію пошуку та викрадення на території Донецької області патріотично налаштованих громадян України. У подальшому цих громадян проти їх волі переміщали до спеціально облаштованої будівлі на території м. Слов’янськ, де катували, наносили побої, спричиняли ножові поранення та застосовували інші насильницькі дії, спрямовані на спричинення сильних фізичних та моральних страждань з метою помсти за проукраїнську позицію", - йдеться у матеріалах досудового розслідування.

За даними слідства, на виконання наказів підозрюваного, підпорядковані йому бойовики умисно позбавили життя щонайменше трьох осіб, яких незаконно утримували та катували.

Наразі підозрюваного оголошено в розшук, судом надано дозвіл на його затримання з метою приводу до суду для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Зазначимо, Офіс генпрокурора не називає особу підозрюваного, тим часом низка ЗМІ уточнили, посилаючись на власні джерела у правоохоронних органах, що йдеться про Ігоря Стрєлкова-Гіркіна.

Нагадаємо, раніше журналіст Дмитро Гордон записав інтерв’ю з терористом. Згодом Гіркіну заочно оголосили підозру у позбавленні волі працівника місцевої прокуратури.

Повʼязані теми:

Наступна публікація