Хворих українців "швидка" возить за гроші, а в лікарнях бігають щури

Хворих українців "швидка" возить за гроші, а в лікарнях бігають щури

Лікування в Україні перетворилося на одну велику проблему / Фото: topnews.in

Пацієнти втікають від української системи охорони здоров'я та воліють лікуватися самостійно.

Трагічна історії Оксани Макар серед іншого засвідчила про безпорадність вітчизняної медицини. Матеріальна база – слабке місце навіть обласних лікарень, ідеться в сюжеті ТСН.

На лікування Оксани Макар, яка 8 днів провела в миколаївській лікарні, витратили 26 тисяч гривень. Нібито немалі гроші, але вони не зарадили.

"Завдяки цьому випадку в нас покращилася матеріальна база. Допомогли, відселили, ми вже отримали дихальним апарат – один із найсильніших, французького виробництва, котрий допоможе більше адекватно допомагати", - пояснив заступник головного лікаря міськлікарні Миколаєва Петро Удовиченко.

Але не скрізь медичним установам так "щастить" на резонансних пацієнтів. Якихось 70 км від Києва – і в разі раптової хвороби хоч гвалт кричи. На шість навколишніх сіл – один фельдшерсько-акушерський пункт.

Ще ситуація: медсестра пішла на пенсію, і пункт припинив працювати. Хворі селяни лікуються самотужки, бо до найближчої лікарні 10 км, а громадський транспорт ходить раз на тиждень.

"Швидку" можна визвать – тоже гроші стоїть. На бензин же їм треба давать – так не повезе", - пояснюють люди.

Свист вітру крізь віконні щілини, дірки в підлозі, брак елементарних медикаментів – такі реалії провінційних лікарень. Від цієї "допомоги" пацієнти воліють тікати швидше, ніж від хвороб.

"Я говорю: там дірки в підлозі. А вона каже: це не дірки, а нори для щурів. Вони там бігають уночі", - переповіла свій діалог із працівницею лікарні колишня пацієнтка Марія Крикуненко.

Доба лікування доньки для жінки коштувала майже півтисячі гривень. Лікарі лише розводять руками.

"Грошей нема, як і скрізь по країні. Фінансування по ремонтах відсутнє. У нас фінансується зарплата, харчування", - пояснює завідувач інфекційного відділення Кіровоградської міської лікарні Неллі Боророва.

У міністерстві охорони здоров'я значно оптимістичніші. За останні п'ять років в Україні не помер жоден пацієнт через несвоєчасніть та некваліфікованість допомоги – твердять чиновники МОЗ.

Та жалюгідний стан медичної галузі не приховує жодна статистика.

Медики не встигають рятувати тих, із ким сталася біда

Медики не встигають рятувати тих, із ким сталася біда

Повʼязані теми:

Наступна публікація