Інфаркти у 21 рік: серцево-судинні хвороби в Україні стрімко "молодшають"

Дата публікації
Перегляди
2799
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Інфаркти у 21 рік: серцево-судинні хвороби в Україні стрімко "молодшають"

Фото: ТСН

Сприяють цьому напружені графіки роботи молоді, котра поспішає зробити кар’єру.

Серцево-судинні захворювання становлять нині головну проблему для життя європейців загалом і українців зокрема. Мільйони людей у нашій країні вже перебувають на обліку кардіологів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Альоні 42 роки і вона не може самостійно ходити після того, як чотири роки тому її розбив інсульт. "Я не розмовляла рік. Мене розумів тільки чоловік. Мені робили дві операції", - розповідає вона. Раніше жінка працювала режисером на телебаченні. Це була виснажлива і нервова робота у дві зміни, без вихідних і відпусток, а частий головний біль глушила алкоголем і знеболювальним. Траплялися стрибки тиску і запаморочення, однак хвора до лікаря так і не звернулася. "У мене не було часу взагалі ні на що, у мене було дві роботи", - пояснює вона.

Щороку в Україні зростає кількість хворих на артеріальну гіпертензію

Щороку в Україні зростає кількість хворих на артеріальну гіпертензію

Молоді і тотально зайняті – таких пацієнтів у медиків щороку більшає. "Патологія дуже сильно молодшає. Пацієнти, що перенесли інфаркт, на нашій практиці – вже в 21 рік, 25 років, 27. Є пацієнти, вже простентовані в 32 роки", - розповіла лікар-кардіолог Валентина Шаповалова. Нині в Україні 12 мільйонів людей із гіпертонічною хворобою – і це ті, хто про діагноз знає. Ще близько 4 мільйонів не здогадуються. Потенційні пацієнти – це чоловіки 40-45 і жінки 45-50 років. На цю вікову категорію минулоріч випало 125 тисяч інсультів. "До 40 років усі займаються кар’єрою, емоційно напружена категорія пацієнтів", - вважає Шаповалова.

Крім віку і статі, шансів на ускладення додають нерегулярне харчування, надмірне споживання солі, малорухливий спосіб життя, нездорові звички, недосип, хронічна втома, надмірна вага тощо. Саме ці фактори можуть спричинити непоправне – аж до раптової смерті. Лідер гурту "Друга ріка" Валерій Харчишин перебуває в групі кардіоризику, і якщо з віком та  виснажливим графіком зробити нічого не може, то контролювати звички і вагу – цілком під силу. "Хлопці, треба слідкувати за собою", - радить він. Профілактикою є візити до лікаря та вимірювання тиску, котрий є найнадійнішим показником. При зрості і вазі Валерія він не має перевищувати 120 на 80, а от занепокоєння має викликати уже 130. Раніше кардіологи вважали це просто підвищеним тиском, нині це – ознака артеріальної гіпертензії.

Медики пояснюють: якщо є підозра на погіршення самопочуття, наприклад, головний біль, тиск варто вимірювати вранці і ввечері протягом двох тижнів. Якщо у 9 випадках зустрічається показник 130, слід звертатися до лікаря. Навіть банальна його порада трохи збавити темп і відпочити свого часу могла б урятувати від великих проблем Альону – вона зараз дуже шкодує, що так і не знайшла часу почути ці слова. "Я зламалася. Дівчата, не віддавайтеся роботі, нікому це не потрібно", - каже вона.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2799
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація