Забудови знищують парки Києва, поки генплан обіцяє озеленення

Дата публікації
Перегляди
1959
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Забудови знищують парки Києва, поки генплан обіцяє озеленення

Забудовники наступають

За 15 років з обличчя найзеленішого міста зникло 400 гектарів парків і 4 тисячі гектарів лісів, відданих під забудову.

Новий генплан Києва обіцяє революційне озеленення - 52% відсотки території Києва мають стати зеленою зоною.

Громадські організації, навпаки, стверджують, що це - один з найбільш руйнівних документів для Києва, і через 15 років у місті зникне кожен 9-й квадратний метр парків і скверів.

Поки йдуть розмови про озеленення, кияни змагаються за кожне деревце, яке зростає на території, відведеній генпланом під забудову. Забудовники викорчовують як молоді насадження, так і могутні сосни.

На мапі столиці таких больових точок до 10-ти тисяч. За 15 років з обличчя найзеленішого міста зникло 400 гектарів парків і 4 тисячі гектарів лісів. Всі ці землі віддані під забудову. Скандальні рішення Київради нині намагається оскаржити прокуратура.

"Всі ці відведення, які були зроблені в зелених зонах, намагаємося відмінити, намагаємося повернути зеленій зоні той статус, який був до прийняття цих рішень", - повідомив головний архітектор Києва Сергій Целовальник.

Але позитивних судових рішень - одиниці, а справ - тисячі. Голова національного екологічного центру переконаний, що новий генплан - це ширма, яка має прикрити усі скандальні землевідведення.

Тим часом, голова інституту Генплану обіцяє, що Жуків, Труханів, Долобецьків острови, увесь Гідропарк - будуть зеленими зонами. Однак куди подінуться споруди, які там вже звели нові власники землі, - незрозуміло.

Місту обіцяють 20 нових парків, однак вільних площ у столиці немає. А в генплані, що не картинка, то новий бізнес-центр чи житловий масив.

Читайте також:

Реалізація генплану Києва коштує майже як два українські бюджети

Генплан Києва від Попова назвали аферою, яка знищить парки і острови

Київ майбутнього: жити будемо у висотках, а працювати на Осокорках

52% відсотки території Києва мають стати зеленою зоною

52% відсотки території Києва мають стати зеленою зоною
Наступна публікація