Комуністи не проти ставати депутатами всіма можливими шляхами

Комуністи не проти ставати депутатами всіма можливими шляхами

Кілінкаров вважає, що це захистить кандидатів від адмінресурсу / Фото: Коментарі

Компартія виступає за можливість балотуватися одночасно за партійними списками і в мажоритарному окрузі.

Немає нічого страшного в тому, щоб на виборах кандидат міг балотуватися одночасно за партійними списками і в мажоритарному окрузі.

Про це у вівторок, 1 листопада, заявив нардеп від КПУ Спірідон Кілінкаров.

"В принципі я вважаю, що це нормальна норма. Кожен кандидат, в т.ч. і член партії, представляє в першу чергу інтереси партії. І як кандидат повинен мати право балотуватися в округах. Обмежувати права членів партії було б неправильно. У кандидата повинна бути можливість виграти на мажоритарному окрузі. Таким чином виникає можливість обмежити застосування злощасного адмінресурсу, який буде спрямований проти реальних кандидатів. Якщо влада буде розуміти, що людина стоїть у прохідній частині списку і паралельно балотується у виборчому окрузі, безумовно - щодо цієї людини влада побоїться діяти дуже жорстко. Адже в будь-якому випадку за виборчим списком ця людина потім стане народним депутатом", - заявив Кілінкаров.

"Я не бачу в цьому (подвійному балотування. - ред.) жодної проблеми. В кінцевому підсумку це питання буде вирішувати виборець - він може підтримати або не підтримати цього кандидата. Якщо він обирається на мажоритарному окрузі, то за нього несе відповідальність місцевий виборець. А якщо проходить за партійними списками, то за дії цього депутата несе відповідальність безпосередньо його політична партія", - додав комуніст.

Разом з тим відповідаючи на питання, чи пропонувалося представниками КПУ внести цю норму в законопроект про парламентські вибори, Кілінкаров зазначив: "Ми не виступали за цю норму, ми просто говорили про те, що таке право має бути збережено в законі".

Нагадаємо, парламентські вибори в Україні відбудуться в кінці жовтня 2012 року. Відповідно до закону "Про вибори народних депутатів України", прохідний бар'єр у Раду для партій збільшується з 3% до 5%.

Раніше повідомлялося, що Комуністична партія України нібито пролобіювала наявність в новому законопроекті по виборах до парламенту норму, що стосується можливості реєстрації одного кандидата в депутати одночасно у виборчих списках і на мажоритарному окрузі.

Згідно останніх соціологічних досліджень рейтинг Комуністичної партії коливається в межах 3-4%.

Читайте також:

Комуністи готові пролізти в Раду будь-яким шляхом

На наступних виборах у Раду 40% голосів виборців не будуть враховані

Новий закон про вибори вкраде половину голосів українців

Литвин: потрібен 10-річний мораторій на зміни законів про вибори

Президент закриє шлях в Раду "маргінальним політикам"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація