Кордон - не місце для жартів. Як прикордонники Євросоюзу перевіряють українців

Варто заздалегідь підготувати чіткі відповіді на запитання прикордонників про мету поїздки та місце проживання.

Речник Держприкордонслужби Олег Слободян в ефірі програми "Сніданок з 1+1" розповів, як європейські прикордонники перевіряють українців.

"Перше, що робить прикордонник, це перевіряє дійсність паспортного документу і проводить ідентифікацію даних. Після цього він сканує цей паспорт й отримує додаткову інформацію, яка міститься на чипові біометричного паспорту", - розповів Слободян.

ВідеоЯкі проблеми виникають під час виїзду за кордон

На цьому етапі можуть виникнути деякі проблеми, каже прикордонник. По-перше, паспорт може бути недійсним. По-друге, може статися технічна помилка, яку видає система. Тоді прикордонник може звернутися до вас із додатковими запитаннями.

"Може бути ще один момент - це збіг вашого імені і прізвища з іменем і прізвищем якогось зловмисника. Тобто він може мати іншу дату народження, але його звуть так, як вас, і тому прикордонник додатково буде вас опитувати. Запитання задають стандартні: "Куди ви їдете?", "З якою метою?", "Де ви будете проживати?", "У вас є заброньований готель?" або "Чи знаєте ви адресу друзів?", - додав Слободян.

ВідеоЧи задоволені українці безвізом

У разі, якщо ви не маєте підтвердження бронювання готелю або не знаєте адреси друзів і не можете відповісти чітко, то у прикордонника можуть виникнути сумніви.

"У такому випадку прикордонник може відкласти ваш паспорт в сторону і попросити свого колегу поспілкуватися з вами більш детально для того, щоб не затримувати інших людей у черзі. Потрібно розуміти, що кордон - це не місце для жартів, їх краще залишити для друзів. На кордоні під час спілкування з прикордонниками треба відповідати чітко, по суті поставлених запитань і не роблячи великих пауз. Тобто відповідь на запитання про місце проживання "у друзів" викликає низку додаткових запитань: "А що за друзі?", "Де вони проживають?", "Чи маєте ви контактні телефони" тощо", - пояснив Слободян.

Речник Держприкордонслужби додав, що це звична ситуація у нинішніх умовах підвищеного ризику через тероризм.

Як відомо, безвіз запрацював 11 червня о 00:00 год. Для безвізових поїздок необхідно мати біометричний паспорт, оформити страховку та мати певну кількість грошей, яку кожна країна визначає окремо. 

За місяць від початку безвізу кордон з ЄС перетнуло більше 95 тисяч українців з біопаспортами. Втім 50-х українців європейські прикордонники завернули назад.

Безвізовий режим з ЄС. Інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар