Коронавірус та війна на Сході: що пророкують українські мольфари

Дата публікації
Перегляди
38к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Коронавірус та війна на Сході: що пророкують українські мольфари

Деякі пророцтва відверто приголомшили. Чи вірити цим прогнозам — кожен вирішує сам.

Коронавірус і надалі вбиватиме але є надія, що навесні пошесть почне слабшати – це прогноз від карпатських віщунів. Журналісти поїхали до тих, хто називає себе мольфарами і знавцями майбутнього, щоб дізнатися, що чекає на Україну найближчим часом. 

Більш детально — у матеріалі ТСН.19:30.

Вони живуть високо у карпатських горах. Їх називають заклиначами стихій, провідниками потойбічного і знавцями майбутнього. Їхніх адрес та номерів телефонів в Інтернеті нема. Тож де знайти — питаємо в місцевих. Вони кажуть: ті, кого шукаємо, зазвичай живуть на околицях селищ та на самих вершинах гір. І перша, на кого вказують — віщунка Калина.

Дороговказом до її хати у Верховині служать два дерев’яних ідоли і невеличкий гірський струмок. До журналістів Калина звикла і зустрічає привітно. Розкладає карти й одразу приголомшує. Все, каже, через пандемію. І додає — на її закінчення найближчим часом чекати не слід. Не варто чекати швидкого миру і на Сході – застерігає відунка. Обнадіює: ворог таки згине, та не каже, коли саме. 

Новини України: карпатські віщуни розповіли, що чекає на українців у майбутньому

Новини України: карпатські віщуни розповіли, що чекає на українців у майбутньому

У Верховині на іншому боці села живе ще один провидець. Відшукати його хату допомогають місцеві таксисти за 70 гривень. Віщуну Івану — 72 роки і, на відміну від Калини, він жодного разу не спілкувався з журналістами. Тому трохи здивований і розгублений. Додому не запрошує, на вулицю виносить табурет і на ньому розкладає карти. 

"Коли піде вірус? Вірус, я думаю, навесні мав відступити. Рік він ходить, рік він служить".

Скільки віщунів у Карпатах — точно сказати ніхто не може. Є дані, що загалом в Україні було 13 мольфарів. І такі, як Калина і Іван, до них не належать.

Музей гуцульської магії. Кіт Млинчик тут живе вже кілька років, прибився ще кошеням — ловить щурів та відганяє нечисть. За словами доглядачки музею Ганни, в магії чорні коти є провідниками інформації між нашим і потойбічним світом. Такий самий був у найвідомішого карпатського мольфара Михайла Нечая. Тут у музеї зберігаються його речі. Михайла Нечая називають останнім карпатським мольфаром. Він пророкував війну із Росією задовго до її початку. Міг розганяти хмари, викликати дощ і, навіть, передбачив свою смерть. 15 липня 2011 року психічно хворий чоловік зі Львова заколов Нечая ножем. На його могилі нам зустрівся Стефан Овен, який називає себе майстром. 

Киянин Стефан Овен грає на дримбі. Каже: колись вона належала самому Нечаю, і переповідає свою історію. Кілька років тому відомий мольфар наснився учениці Стефана і через неї покликав його у Карпати. Саме тут він зрозумів своє призначення – допомагати людям і зцілювати звуками дримби, як це робив мольфар Нечай. Будинок він купив рік тому і вже планує сюди забрати родину з Києва. Карпатським шаманом він себе не вважає. Каже, бачити майбутнє почав ще підлітком — у 14 років. Але, зізнається, цим даром майже не користується, аби не програмувати людину на погане.

"Коли закінчиться коронавірус? Березень, десь 20 числа. Тобто ми дивимось на кінець березня-початок квітня. Коли закінчиться війна? Дата не готова ще. Я думаю, ще 5 років щонайменше ми будемо з тим жити. Можуть бути спроби вторгнення з території Криму, це я не виключаю. Чи буде другий термін у Зеленського? Ні! Я думаю, що другого терміну не буде".

Нагадаємо, що львівські бабаки не віщуватимуть прихід весни, бо ще не прокинулися. Натомість ранню весну спрогнозували фазани. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
38к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація