Кримським абітурієнтам "світить" спрощена процедура вступу до вишів України

Міносвіти готує кілька варіантів продовження навчання учнів і студентів у Криму.

Кримські 11-класники можуть складати зовнішнє незалежне оцінювання не на півострові, а в інших регіонах держави. Цього не відкидають в Міністерстві освіти і науки України, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ситуація, що склалася в автономії, побоюються урядовці, загрожує безпеці дітей. Нині кажуть про те, що приєднатися до оцінювання можна буде будь-де. Зокрема, і в найближчій до Криму Херсонській області.

Остаточне рішення приймуть згодом.

Під загрозою нині і пробне тестування, котре мало б відбутися найближчими вихідними. Якщо його в Криму скасують, гроші – а це 89 гривень з людини – всім обіцяють повернути.

Крім того, цього року взагалі розглядають спрощення вступу кримських абітурієнтів до вишів України. Для випускників навчальних закладів півострова, кажуть в Міносвіти, готують дипломи і атестати держави Україна.

Іноземцями в вишах країни кримських абітурієнтів ніхто не вважатиме.

"Мені не відомого жодного факту, коли якийсь університет перейшов до підпорядкування Міносвіти РФ. Ми вважаємо кримські навчальні заклади українськими. Сподіваємося що після успішного записування на ЗНО далі відбудеться тестування в Криму. Якщо воно не відбудеться, будуть запасні кроки. Все під контролем", - запевнив міністр освіти Сергій Квіт.

Як уже повідомлялося, МОН гарантує всім абітурієнтам з Криму можливість здати ЗНО та вчитися в Україні.

ВідеоКримські школярі можуть писати ЗНО в інших областях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: