Легендарному літаку Ан-24 виповнилося 60 років

Дата публікації
Перегляди
2383
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Легендарному літаку Ан-24 виповнилося 60 років

Фото: Petrov Alexei

Він і досі експлуатується у світі та користується особливим попитом у військових.

Одна з легенд вітчизняного авіапрому, літак Ан-24, святкує 60-річний ювілей. Від першого польоту в 1959 році ці повітряні судна перевезли мільйони пасажирів і мільйони тонн вантажів по всьому світу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

По гулу двигунів та енергійній пробіжці й не скажеш, що на зліт іде пенсіонер. Один за одним в небо над Гостомелем злітають уже легендарні літаки: Ан-24, Ан-26 та Ан-30. Вони  скидають парашутистів, а  ще демонструють десантування вантажів. Близько трьох тисяч літаків цього сімейства побудували, сотні з них і досі працюють в усьому світі.

Ан-26 – 60 років у небі: про літак та людей, які його створили

Ан-26 – 60 років у небі: про літак та людей, які його створили

Не інакше як день, який назавжди залишиться в його пам’яті –інженер з льотних випробувань Яків Рижик був у складі першого екіпажу цієї моделі. "Перший політ – така ж погода. Зліт нормально, 40 хвилин був політ. Гостомель іще не був таким – поле, один будиночок і пара коморок. Тут уже був Антонов, зустрічали нас", - пригадує чоловік, як проходили випробування 60 років тому.

Проста надійна конструкція, невибагливі двигуни, легкість в кермуванні – запорука того, що й сьогодні Ан-26 основна транспортна  конячка для військових. Але вони все частіше поглядають у бік нової розробки "антонівців" – ось і сьогодні приїхали подивитися Ан-178. Керівництво "Антонова" презентує цілу концепцію, як поступово такі надійні, але вже далеко не молоді Ан-26 та Ан-24 замінити на новітні Ан-178. Але авіабудівники просять підтримки: "Щоби цією концепцією зацікавився Кабмін, Мінфін, щоби звернули увагу на ту унікальну галузь, яка ще існує в Україні – авіабудування".

В "Укроборонпромі" кажуть, що перший контракт на цей літак узагалі може прийти з Перу, але для іноземних замовників також важливо, щоб сама Україна замовляла свої ж літаки. Це – показник якості та довіри до продукції, котру презентує держава.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2383
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація