Мати, яка покинула новонароджену доньку на цвинтарі, забрала дитину

У соціальних службах припускають, що жінка злякалась кримінальної відповідальності.

Зробила аналіз ДНК і забрала доньку з дитбудинку. Це зробила жінка, яка сім з половиною місяців тому залишила свою новонароджену дитину на цвинтарі. Тоді маленька Улянка вижила дивом. Крихітний згорток, який попискував на стежці серед могил, помітив школяр і покликав дорослих. Вдочерити врятоване немовля одразу захотіло кілька родин. Та тут знайшлася біологічна мати і заявила свої права на дитину.

Вона прийшла за другим шансом до суду. Хоче, щоб її не позбавляли батьківських прав. Експертиза ДНК підтвердила, саме вона рідна мама Улянки. Вчора забрала дівчинку з дитячого будинку. Але коментувати своє рішення не хоче.

У соціальних службах такий вчинок пов'язують з іншим провадженням - кримінальним, яке вже теж почали розглядати у суді. Залишення дитини в небезпеці - за це жінку можуть ув'язнити на три роки.

12-річний Павло тоді знайшов немовля на кладовищі. Покликав дорослих. Сільський голова загорнув дитину у свій светр, вчителька перев'язала пуповину. Дівчинку відвезли до лікарні і дали їй прізвище Дубогаївська, на честь села, де вона народилася. Про бажання вдочерити Улянку одразу заявило кілька родин.

"У нас були бажаючі усиновити цю дівчинку. Навіть мешканці Прилуцького району, які зробили усі необхідні документи, були занесені до єдиної бази, як кандидати в усиновлювачі. І на судовому засіданні ще у вересні справа була відмовлена", - розповідає керівник Прилуцької служби у справах дітей Лариса Терентій.

Бо про свої права на дитину заявила мама біологічна. На судовому засіданні переконує, що була у стані афекту, не контролювала свої дії під час пологів. У прокуратурі сумніваються.

"Була призначена комплексна психіатрична експертиза, в результаті якої дана особа не перебувала в такому стані. Вона не була ні в хворобливому, ні в психічно тимчасовому розладі. Сам факт того, що під час пологів вона притримувала дитину за голову, щоб вона не пошкодилась, теж підтверджує, що вона усвідомлювала свої дії", - розповідає прокурор.

У дитячому будинку кажуть, підстав не віддавати матері доньку не було. Адже досі немає судового рішення у кримінальному провадженні про залишення немовляти в небезпеці. Соціальні служби тим часом намагаються позбавити жінку прав на дитину. Адже підозрюють її меркантильний інтерес.

"Кошти при народженні кладуться дитині на рахунок. Якщо дитинку статусну усиновлюють чи беруть до прийомної сім'ї, то ці кошти обов'язково йдуть за дитиною. Мама вчора забрала дитину і рахунок на 20 тисяч гривень", -розповідає керівник Прилуцької служби у справах дітей.

Мама дала Улянці своє прізвище. Більше вона не Дубогаївська. Щоб не було і згадки про село, де вона народилася і як вижила. Але тут Улянку пам'ятають і досі

А надто Павло. Хлопчик мріє, як Улянка виросте, хоче її розшукати. Але ніколи не розповідатиме їй про пригоду на кладовищі.

ВідеоЖінка, що залишила свою дитину на кладовищі, відстоює права на доньку

Залиште свій коментар