Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Майже півтисячі школярів на Вінниччині не вчаться через холод у школі

У коридорах та класах температура плюс 5.

Вже кілька тижнів більше 400 дітей на Вінниччині вимушено сидять удома, бо школа не обігрівається.  А на вулиці тепліше, ніж у класах. Ще на початку року заклад отримав мільйон гривень на заміну системи опалення. Однак роботи почали лише з першими заморозками, йдеться в ТСН.12.00.

У п’ятикласниці Маші уроки тепер удома. Уже кілька тижнів вона і братик вчаться під наглядом мами. 

«Я вимушена  зараз сидіти вдома, бо у мене двоє дітей,  і я не можу залишити їх самих. Спочатку мені надали відпустку за власним бажанням, а зараз все за свій рахунок», - розповідає мама дітей.

По домівках сидять понад чотири сотні дітей місцевої школи. У школі села Агрономічне ось вже два тиждень не чути дитячого галасу. У порожніх коридорах та класах температура плюс 5. Тепліше тут не стане до 1 грудня. До того часу навчання не відновиться.

Дітей гріли, як могли:  вмикали обігрівачі, на стільці клали подушки. Але з кожним днем температура знижувалась не лише на вулиці.

ВідеоНа Вінниччині майже півтисячі учнів не ходять до школи через холод

Врешті батьки, втомлені дитячими застудами, висунули ультиматум.

«Ми сказали одне – діти не переступлять поріг школи поки не буде тепла. Це просто вже вершина. Ми готові були йти перекривати шляхи», - розповідає мама з батьківського комітету.

Найбільше батьків обурив навіть не холод. Учні у цій школі мерзли майже чверть століття. Бо ще на етапі будівництва неправильно змонтували систему опалення. Вони дізналися, що мільйон гривень на переобладнання системи виділили ще на початку року. А ремонт у школі почали лише з настанням холодів.

Освітяни ж виправдовуються, що винні проектанти, які припустилися помилок у документації.

«Експертиза в нас робилася  біля трьох місяців . Експерт нам її не повертав. Ми звичайно не думали про те, що така низка проблем з проектно-кошторисною документацією може виникнути», - каже начальнику відділу освіти Вінницької районної державної адміністрації Світлана Томусяк.

Вимушену перерву надолужуватимуть за рахунок зимових канікул та додатковими уроками. Сподіваються - вже у теплих класах.   

Залиште свій коментар

Вибір редакції