Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Метеорологи спростували чутки про аномальний смог над Україною

Ніде в Україні не зафіксовано високий рівень оксиду вуглецю.

Концентрація оксиду вуглецю останніми днями в Україні залишалась у своїх звичних параметрах.

Про це свідчать дані спостережень Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського - головної організації з питань методичного керівництва мережею спостережень за хімічним забрудненням навколишнього природного середовища.

Про це там повідомили, реагуючи на поширення у соцмережах інформації про високі рівні забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю в містах над усією територією України: від Києва до Харкова, від Вінниці до Маріуполя.

Зокрема, у Києві максимальні разові концентрації оксиду вуглецю на стаціонарних постах коливались у межах 0,4-1,0 ГДК (гранично допустима концентрація), у Вінниці – 0,3-0,4 ГДК, у Харкові – 0,3-0,8 ГДК, у Кропивницькому – 0,6 ГДК.

"Взагалі, за останні дні концентрації оксиду вуглецю, які б характеризувались, як високі на мережі моніторингу гідрометслужби не зареєстровані", - уточнили там.

Водночас в обсерваторії зазначили, що осінні погодні умови – тумани, наявність приземних інверсій, коли біля землі утворюється затримувальний шар повітря, можуть сприяти накопиченню забруднювальних речовин. Але за даними спостережень на мережі моніторингу гідрометслужби в останні дні високих рівнів забруднення оксидом вуглецю не зафіксовано.

Як повідомили раніше в КМДА, у повітрі над Києвом завис звичайний туман, а кількість шкідливих речовин у повітрі перевищена лише біля завантажених автомобільних шляхів. Водночас протягом останніх днів у соціальних мережах користувачі скаржаться на якість повітря у Києві. За додатком SaveEcoBot індекс якості повітря в Києві наближався до негативних позначок. Інший ресурс AirVisual показав загальний індекс забруднення в столиці понад 160 одиниць за норми від 0 до 50. За таких показників радять зачиняти вікна, а на вулицю виходити у захисних масках.

Відео Рівень забруднення повітря у столиці Індії перевищує норму в 6 разів

Влада наразі частково заборонила рух приватного транспорту й запустила більше громадського. До найбільш забруднених міст світу входить одразу 14 міст Індії. Нью-Делі посідає шосте місце.  

Рівень забруднення повітря у столиці Індії перевищує норму в 6 разів

Залиште свій коментар

Вибір редакції