Морози коронавірусу не страшні: експерти розвіяли міфи і дали поради

Дата публікації
Перегляди
5868
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Морози коронавірусу не страшні: експерти розвіяли міфи і дали поради

Фото: Associated Press

Окрім коронавірусу, в лютому очікують ще й на стрибок респіраторних захворювань і грипу.

Науковці з'ясували, що навіть за -20 коронавірус може прожити роками, але на вулиці ризики підчепити недугу — мінімальні. Найнебезпечнішими місцями є наші домівки та офісні приміщення, де від цих мінусів ховаються люди, про це йдеться в сюжеті ТСН.16.45.

В одній з найбільших у Києві лікарень, де приймають хворих на коронавірус, зараз більшість місць порожні, але багато шпиталізованих нині має важкий перебіг хвороби. "Люди госпіталізуються на досить тривалих строках захворювання. Це 10 і більше діб, всі з дихальною недостатністю, всі потребують кисневої підтримки", — розповідає лікар-інфекціоніст Роман.

Криву захворюваності нині важко спрогнозувати, кажуть, експерти. Масові гуляння, скупчення людей на свята, потім локдаун, сюди додасться ще один фактор — сезонність. Взимку традиційно йде зростання вірусних захворювань. У боротьбі із коронавірусом мороз ролі не зіграє. Навпаки, за мінус 20 збудник COVID-19 може жити до двох років. "Якщо ми відповідаємо на питання, чи може людина захворіти на вулиці в мороз – то так, може, але лише у тому випадку, якщо одне з одним не дотримуватимуться фізичної дистанції, будуть підходити близько, дихати у бік одне одного, розмовляти, співати пісень", — пояснює епідеміолог Андрій Александрін.

Те, що вірус не боїться низьких температур, доводить знахідка китайців. Новий тип коронавірусу вони виявили у морозиві. А ще коронавірус дістався Антарктиди. На Чилійській станції злягло 36 полярників.

Українські полярники з колегами не контактували. Кажуть, перебувають у повній ізоляції  з червня. Лише в січні, після двотижневої ізоляції та тестувань, до себе дозволили зайти команді британського судна. "Вірусні захворювання починаються зазвичай, коли люди приїздять до нас, з приїздом туристів на станцію, і приїздом сезонного загону. Бо люди привозять їх із собою, тому поки ми самі — жодних х вірусів у нас немає", — кажуть полярники.

Наукові дискусії: чи стане COVID-19 сезонним захворюванням

Наукові дискусії: чи стане COVID-19 сезонним захворюванням

На вулиці ризики підчепити коронавірус усе ж таки мінімальні, адже в повітрі немає загрозливої концентрації вірусу, на відміну від приміщень. Мороз прогулянкам не сприяє, тому інфекціоністи припускають  зростання кількості хворих. І радять дотримуватись елементарних правил гігієни — носити маску, користуватись антисептиками, зволожувати повітря, тримати дистанцію й обов'язково провітрювати приміщення. "Якщо ми щогодини хоча б на п'ять хвилин будемо відчиняти вікна, ми в сотні, в тисячі разів будемо знижувати концентрацію можливого інфекційного аерозолю. Таким чином ми сприятимемо мінімізації шансу захворювання у себе і свого колективу", — додає епідеміолог.

Керівник центру економіки охорони здоров'я Павло Ковтонюк каже, в лютому вони очікують на зростання захворюваності. Пригальмувати нову хвилю може лише своєчасне та якісне тестування.

Окрім коронавірусу, в лютому очікують ще й стрибок респіраторних захворювань і грипу. То ж головне нині — дочекатися весняного потепління і масової вакцинації. Саме це, сподіваються лікарі, зменшить кількість хворих, а з часом і зупинить пандемію.

Кореспондентка: Алла Хоцянівська

Наступна публікація