Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На "Чонгарі" оголосили Крим територією безправ'я

Учасники акції поіменно згадали всіх жертв окупації півострова Росією.

На КПП "Чонгар" поблизу анексованого півострова відбулася акція "Крим – територія безправ'я". Вона була присвячена дню прав людини, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Участь у ній взяли кримські татари та активісти блокади півострова. Разом із місцевими жителями вони пригадали всіх загиблих і зниклих безвісти патріотів, а також тих, кого тримають у в'язницях і катують російські окупанти. "Ви бачите по портретах – 11 чоловік загинули, в тому числі офіцери української армії, котрі були розстріляні. Активісти, котрі були викрадені вбиті", - каже член міжнародної кримськотатарської організації Ескендер Барієв.

Відео Кримські татари пригадали всіх загиблих і зниклих безвісти патріотів

Серед учасників акції – мати одного із зниклих безвісти. 36-річний Тимур Шаймарданов під час захоплення Криму допомагав українським військовим. Одного дня він вийшов із дому у Сімферополі – і не повернувся. Така ж доля спіткала і кількох його друзів. Жінка каже, що в окупованому Криму розслідувати цю справу не зацікавлені. Нічим не допомогли й українські правоохоронці та політики. "Коли приїхали з Росії слідчі зачищати Крим від незгодних, зник наш Тимур", - каже Лариса Шаймарданова.

За даними громадських організацій, за час окупації зникли безвісти в Криму 15 чоловік, 38 потрапили до в'язниць за надуманими звинуваченнями. Пункт пропуску "Чонгар" на час акції не перекривали. Заклопотані подорожні поспішали у Крим і з Криму. Яка відбувається акція – ніхто з них не поцікавився.

Кореспондент ТСН Олена Ваніна

Залиште свій коментар

Вибір редакції