На Рівненщині в шкільній їдальні отруїлися 16 учнів-першачків

Більшість дітей нині перебувають у лікарні.

У селищі Зарічне на Рівненщині отруїлися харчами 16 учнів першого класу місцевого навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І ступеня - гімназія". Усіх їх доправили до лікарні із захворюванням на гостру кишкову інфекцію. Двох дітей батьки забрали додому лікуватися амбулаторно, решта залишилися в медзакладі.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області. Його спеціалісти обстежили харчоблок навчального закладу та встановили чимало порушень санітарного законодавства та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, що ймовірно зумовили виникнення спалаху.

"Зокрема, у харчоблоці не було достатньої кількість холодильного та морозильного обладнання та відсутні термометри для контролю температурного режиму; не дотримується "товарне сусідство" при зберіганні харчових продуктів, що швидко псуються; порушуються вимоги обробки яєць; мийні ванни в м'ясному цеху не підключені до каналізаційної мережі, а частина розроблювального інвентарю потребує заміни та поновлення маркування; у закладі недостатньо стелажів для зберігання кухонного посуду та відсутні контейнери для зберігання овочів; з порушенням ведеться журнал бракеражу готової продукції; недостатня кількість інвентарю для прибирання тощо", - пояснили в Держпродспоживслужбі.

Щоб знайти причину отруєння, для проведення відповідних лабораторних досліджень спеціалісти відібрали змиви з різних об'єктів у їдальні, взяли проби харчових продуктів, води, обстежили працівників харчоблоку. Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.

Учора, 6 вересня, також провели екстрену нараду, на якій вирішили тимчасово призупинити роботу харчоблоку, доки там не усунуть усі недоліки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: