На Рівненщині в шкільній їдальні отруїлися 16 учнів-першачків

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Рівненщині в шкільній їдальні отруїлися 16 учнів-першачків

УНІАН

Більшість дітей нині перебувають у лікарні.

У селищі Зарічне на Рівненщині отруїлися харчами 16 учнів першого класу місцевого навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І ступеня - гімназія". Усіх їх доправили до лікарні із захворюванням на гостру кишкову інфекцію. Двох дітей батьки забрали додому лікуватися амбулаторно, решта залишилися в медзакладі.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області. Його спеціалісти обстежили харчоблок навчального закладу та встановили чимало порушень санітарного законодавства та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, що ймовірно зумовили виникнення спалаху.

"Зокрема, у харчоблоці не було достатньої кількість холодильного та морозильного обладнання та відсутні термометри для контролю температурного режиму; не дотримується "товарне сусідство" при зберіганні харчових продуктів, що швидко псуються; порушуються вимоги обробки яєць; мийні ванни в м'ясному цеху не підключені до каналізаційної мережі, а частина розроблювального інвентарю потребує заміни та поновлення маркування; у закладі недостатньо стелажів для зберігання кухонного посуду та відсутні контейнери для зберігання овочів; з порушенням ведеться журнал бракеражу готової продукції; недостатня кількість інвентарю для прибирання тощо", - пояснили в Держпродспоживслужбі.

Щоб знайти причину отруєння, для проведення відповідних лабораторних досліджень спеціалісти відібрали змиви з різних об'єктів у їдальні, взяли проби харчових продуктів, води, обстежили працівників харчоблоку. Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.

Учора, 6 вересня, також провели екстрену нараду, на якій вирішили тимчасово призупинити роботу харчоблоку, доки там не усунуть усі недоліки.

Наступна публікація