У Миколаєві розпочали масштабний ремонт школи одночасно з навчанням

На протести Держспоживслужби освітяни не зважають.

Майже третина миколаївських шкіл не мають права працювати, адже будівлі закладів потенційно небезпечні. Попри великі тріщини, проблеми з водопостачанням, відсутність харчоблоків і заборону Держспоживслужби, навчальний процес 1 вересня розпочали у всіх школах міста, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До школи №40 батьки бояться відпускати дітей, бо там відбуваються будівельні роботи. "Ми всі обурені, не доведи Боже, десь щось полізе не туди – аварійна ситуація", - каже мама однієї з учениць Сніжана Бліщак. Всього у закладі навчаються майже тисяча дітей, центральна частина школи перекрита, закрили й 11 кабінетів, які примикають до будівництва, а шість початкових класів перевели до будівлі вечірньої школи. У зону ремонту потрапила і їдальня, тож буфет відкрили у профспілковому кабінеті. "Молодші класи в нас отримують сухий пайок, розносимо по класах. Решта пільговиків отримують тут і купують тут", - розповіла буфетчиця Людмила Андрєєва.

ВідеоНа Миколаївщині третина шкіл потенційно небезпечні для учнів

Директор школи пояснює, що дах давно потребував ремонту, але роботи розпочалися лише у липні. "Обіцяли закінчити до 1 вересня", - каже Тетяна Липунова. В управлінні капітального будівництва міськвиконкому переконують, що роботи йдуть за графіком, а проблема в тому, що розпочали їх із запізненням. "У процесі проведення робіт були виявлені тріщини в плитах над актовою залою, внаслідок чого проект було передано на доопрацювання", - пояснив начальник управління Єгор Бєдаков.

Будівельники зізнаються, коли самі не знають, коли повинні закінчити ремонт. "Мені конкретно терміни ніхто не сказав", - каже прораб Олександр Шевченко. Під тиском журналістів він обіцяє здати об'єкт через два місяці. У Держспоживслужбі стверджують, що до моменту завершення робіт школа має бути закрита. "Згідно чинного законодавства, проведення навчального процессу і одночасне проведення ремонтних робіт не допускається. Діти початкових класів повинні забезпечуватися тільки гарячим харчуванням", - заявила начальник обласного управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Лариса Бурденко.

Фотогалерея На Чернігівщині на п'ять років засудили чиновника за привласнення коштів, виділених на ремонт школи (3 фото)

Масштабні перевірки закладів освіти почали після руйнації школи у Новому Бузі, яка розвалилася на канікулах 4 липня. Подібна доля може чекати ще 25 миколаївських шкіл, побоюються чиновники. В управлінні освіти запевняють, що експертизи вказаних шкіл вже замовлені, а поки їх проводять, будівлі оглянули своєю комісією і прийняли рішення їх відкрити, щоб діти мали, де навчатися. "Ми не вважаємо, що там небезпечно дітям знаходитися", - зазначила керівник міського управління освіти Ганна Деркач.

Кореспондент ТСН Лілія Родіна

Залиште свій коментар