На Тернопільщині віряни перекрили трасу через конфлікт з УПЦ МП

На Тернопільщині віряни перекрили трасу через конфлікт з УПЦ МП

Поки служби правлять у маленькій відкритій капличці

Мешканці Колосової намагаються приєднати церкву до Київського патріархату.

Жителі села Колосова Тернопільської області ще від весни намагаються доєднати свою православну церкву до Київського патріархату та усе намарно, повідомляє ТСН.12:00.

Терпець у селян увірвався і вони на дві години зупинили рух на трасі, щоб привернути увагу до своєї проблеми. Церква у Колосовій одна, її будували усім селом 25 років тому. Утім зараз селяни розділилися і проголосували за церковну приналежність – 67% захотіли змінити статут і перейти до Київського патріархату.

"Ми хочемо, щоб в нашому селі була українська церква і щоб "Отче наш" говорили українською. І нас не то що не пускають до церкви теперішні хазяї з Московського патріархату, а навіть не пускають нас на подвір'я", - кажуть віряни.

Чиновники ведуть переписку з сільрадою, аби місцеві депутати самостійно ухвалили рішення. Однак, оскільки держава відокремлена від церкви, ухвалити таке рішення в сільраді не можуть.

У селі парафіяни, які залишаються вірними Московському патріархату, дивуються поведінці односельців-бунтарів. Кажуть, наче навесні пропонували їм віддати частину грошей за будівництво храму, але ті відмовилися.

"Їм так сказали, голова сільської ради виділяє землю на будування, в 90-му році церква построєна, які гроші були, скільки там було тих грошей ми ті гроші ділимо на половину, кожне подвір'я православної віри додає їм гроші і нехай вони строять свою церкву!", - кажуть парафіяни церкви Московського патріархату.

Нині віряни, які намагаються перейти до Київського патріархату,відправляють Богослужіння у невеликій каплиці. Селяни погоджуються навіть на почергові відправи, але односельці та священик проти.

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Повʼязані теми:

Наступна публікація