Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Закарпатті розквітли 250 гектарів унікальної Долини нарцисів

За кілька днів цим дивом природи помилувалися вже понад 15 тисяч туристів.

На Закарпатті поблизу Хуста розквітла унікальна Долина нарцисів.

Це єдине місце в Україні, де високогірний вузьколистий нарцис захопив сотні гектарів низовини й прижився серед людей. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За кілька днів цим дивом природи помилувалися вже понад 15 тисяч туристів. Це в рази більше, ніж у минулі роки. Долина буде квітнути трохи більше тижня. Пік цвітіння очікують у вівторок, 12 травня. Утім місцеві зауважують, що нарцисів суттєво поменшало.

Долина нарцисів нині схожа на старенький килим, який місцями протерся і сильно вицвів. Квітів тут і справді небагато. Невеликими клаптиками вони вкривають усього 250 гектарів. Хоча раніше простягалися далеко за межі Хустського району.

ВідеоНа Закарпатті розквітла унікальна Долина нарцисів

Старожили розповідають, що колись нарциси так густо заселяли долину, що їхні пахощі було чути навіть у сусідніх селах. Тепер, щоби вдихнути п'янкий аромат, слід підійти майже впритул.

Науковці припускають, що звиклого до вологи нарциса занапастила людська діяльність. У 1970-х тут змінили русло місцевої річки, від чого різко впали ґрунтові води. І без того суху землю зневоднювали ще й верби. Щоб утримати воду, долину помережили каналами і встановили захисні шлюзи.

Крім того, вирубали верби і заборонили селянам випасати на долині худобу та косити траву. Мовляв, це також шкодить нарцисам, бо корови витолочують цибулини, а косарі скошують квіти до того, як дозріє насіння.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Наталії Зотової.

Залиште свій коментар

Вибір редакції