НАБУ впіймало "Адміністрацію морських портів України" на корупції

Антимонопольний комітет підтвердив підозри слідчих.

Антимонопольний комітет України визнав наявність змови в діях учасників торгів із закупівлі робіт та послуг із днопоглиблення у порту "Южний". Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України.

Слідчі НАБУ надали до комітету докази узгоджених антиконкурентних дій з боку ТОВ "ЛІГОС УА" і ТОВ "УКРЗВ'ЯЗОКГІДРОБУД", унаслідок чого ці структури були оштрафовані на загальну суму близько 23 мільйонів гривень. Фірмам також заборонено брати участь у торгах на закупівлю товарів, робіт або послуг коштом держави впродовж найближчих трьох років.

ВідеоДетективи НАБУ цілий день проводили обшуки у нацкомісії з енергорегулювання

Це стало наслідком того, що в жовтні 2015 року Южненська філія ДП "Адміністрація морських портів України" здійснила закупівлю експлуатаційних днопоглиблювальних робіт в акваторії морського порту "Южний" – за результатами торгів було укладено договір з ТОВ "ЛІГОС УА" на суму майже 134 мільйони гривень. Слідство запідозрило, що цю закупівлю проведено за завищеними цінами, детективи НАБУ розпочали розслідування цього епізоду наприкінці 2015 року. Згодом зібрану інформацію передали до АМКУ, котрий провів власне розслідування та дійшов висновку про нечесний характер угоди.

"Вердикт АМКУ, який визнав наявність порушень, стане вагомим доказом у кримінальному провадженні за фактами корупції на ДП "Адміністрація морських портів України", яке розслідують детективи НАБУ. Згаданий епізод, а також низка аналогічних закупівель, розслідується детективами НАБУ в рамках кримінального провадження за фактом можливого вчинення службовими особами ДП "АМПУ" низки корупційних кримінальних правопорушень, внаслідок яких інтересам держави завдано шкоди на суму близько 300 млн грн. Всі кримінальні правопорушення пов'язані із здійсненням державних закупівель упродовж 2015-2016 років", - повідомили в НАБУ.

Залиште свій коментар