Народні прикмети, обряди і звичаї 2 серпня

Народні прикмети, обряди і звичаї 2 серпня

УНІАН

Коли жито дозріває до Іллі, то воно найкраще для насіння.

2 серпня віряни та церква вшановують пам'ять пророка Іллі, знайдення мощей преподобномученика Афанасiя Берестейського, преподобного Авраамiя Галицького, Чухломського, Чухломської, або Галицької , i Абалацької ("Знамення", 1637) iкон Божої Матерi.

2 серпня: церковне свято 

Ілля — біблійний пророк, святий.

Ілля народився у м. Фесфії (Тесвії) Галаадській за 900 років до Різдва Христового. Ім'я, яке батьки дали синові (Ілля означає "міць Господня") визначило все його життя. З малих літ він присвятив себе Богові, поселився в пустелі й жив у молитві й суворому пості.

Ілля зазнав чимало переслідувань від ідолопоклонників. Іконописці зображають Іллю під час вознесіння — на вогненній колісниці, запряженій четвіркою крилатих коней, що їде в небеса.

2 серпня: що варто робити 

Перед образами під час грози старі люди рекомендують запалити свячену свічку. Вважалося, що це вбереже оселю від грому. На день пам'яті святого традиційно йде дощ. Він вважається благодатним, і, якщо вмитися ним, то можна зцілитися від хвороб і прокази.

2 серпня: народні традиції 

Це свято вельми шанується і пов'язане з аграрною магією. Прообразом Іллі є язичницький бог Перун як покровитель грому та блискавок. На Херсонщині його називали "громовим святом", або "святом грому".  Від цього дня в Україні бувають так звані "горобині ночі" — нічні грози з блискавками та громом. 

2 серпня: що не можна робити 

В цей день намагалися не працювати, навіть не ходити на полювання, боячись гніву Іллі, котрий може того, хто його не святкує, вдарити блискавкою. Зачувши грім, люди вірили, що це "Ілля їде по небу на золотій колісниці".  Коли йде гроза, люди намагаються не підпускати до себе собак і котів, бо в цих тваринах, за народними забобонами, нечиста сила може від Іллі сховатися. А якщо вже блискавка запалить дім, то за старих часів люди навіть не намагалися цю пожежу гасити, оскільки вона начебто самим Богом запалена, а значить, простій людині й годі її загасити.

2 серпня: українські прикмети 

  • Коли жито дозріває до Іллі, то воно найкраще для насіння.
  • Якщо цього дня хмари з'являться зрання, то наступного року вродить хліб на ранніх посівах, в обід — середніх, а ввечері — пізніх.
  • Цілий день сонячно — на недорід.
  • До Іллі дощ ходить за і проти вітру — як накаже пророк, а після нього — лише за вітром.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація