Перейти до змісту
Не російський безпілотник: парламентська ТСК встановила причини вибухів боєприпасів у Балаклії

У Балаклії був найпотужніший арсенал в Східній Європі, де в результаті вибуху було втрачено майна і боєприпасів на понад 12 мільярдів гривень.

Лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що тимчасова слідча комісія (ТСК) парламенту з розслідування вибухів на складах боєприпасів в Балаклії Харківської області у 2017 році встановила, що це було навмисне мінування та підрив.

Про це 26 квітня він написав на своїй сторінці у Facebook, додавши, що на прохання ТСК Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз ім. М. С. Бокаріуса провів експертизу, результати якої показали, що в землю було закладено вибухівку.

"Її результати показали, що воронка в районі перших вибухів утворилась внаслідок фугасної дії направленого вибуху заглибленого в ґрунт заряду бризантної вибухової речовини, до складу якої входили тринітротолуол (тротил), гексоген, тетранітропентаеритрит (ТЕН), що є характерним для підривних зарядів кумулятивно-фугасного принципу дії. Судячи з розміру воронки, для цього в землю мало бути закладено два ряди кумулятивно-фугасних зарядів по п'ять штук у кожному. Це приблизно 760 кілограм вибухівки, якщо вести мову про, наприклад, КФЗ-1. І таких воронок було до десяти", - написав Арахамія.

Він також зазначив, що ТСК вдалося спростувати версію про атаку російського безпілотника, яку активно підтримував тодішній Генпрокурор і Головний військовий прокурор, а наразі досі на ній наполягає і СБУ.

За словами лідера фракції "Слуга народу", проти цієї версії свідчать два факти:

  • експертиза встановила, що причиною одного з перших вибухів, з якого все почалося, був підрив спеціальних зарядів, які заздалегідь були закладені в землю, в результаті вибуху утворилась воронка, яка має величезні розміри, таких воронок на території арсеналу виявлено до 10;
  • є матеріали слідства, які підтверджують, що в момент вибуху в районі Балаклії не було жодних літальних апаратів, а відомості Укравіаруху про прольот безпілотніка не витримують жодної перевірки та суперечать здоровому глузду.

Арахамія також заявив про фальсифікацію матеріалів кримінального провадження, оскільки ТСК встановила розбіжності між версією групи слідчих і реальними обставинами справи, також про те, що у ТСК є підстави припускати, що військовослужбовці арсеналу знали про мінування.

"Зрозуміло, що закласти стільки кумулятивно-фугасних зарядів неможливо так, щоб це ніхто не побачив. Разом із цим їхнє встановлення потребує спеціальних знань та навичків. Це дає підстави припускати, що все робилося в умовах очевидності для військовослужбовців частини і не за один день. Але в матеріалах справи цього немає, а ті, хто вели розслідування, за дивним збігом обставин, після цього отримали підвищення по службі", - зауважив Арахамія та анонсував розширений брифінг з цього приводу 27 квітня.

Нагадаємо, пожежа з подальшою детонацією боєприпасів на території військового складу Міністерства оборони України у місті Балаклія Харківської області виникла вночі 23 березня 2017 року. Зона надзвичайної ситуації охопила Балаклію та дев'ять прилеглих населених пунктів. Остаточно пожежу загасили вранці 26 березня.

Міністр оборони України Степан Полторак озвучив дві версії пожежі. За його словами, вибух стався через безпілотники або підрив. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав пожежу на війському складі боєприпасів, яка сталася у Балаклії Харківської області, терористичною атакою з боку РФ. У СБУ основною версією детонації боєприпасів на військових складах у Балаклії теж вважають терористичний акт.

Відео Балаклія оговтується від пожежі на артскладах

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин