Небезпечний SMS-вірус почав масово атакувати телефони українців

Уникнути зараження пристрою вірусом можливо.

Абоненти всіх мобільних операторів України, що використовують пристрої на операційній системі Аndroid, піддаються вірусній SMS-атаці.

Про це повідомили в прес-службах двох великих операторів мобільного зв'язку в Україні у вівторок, 2 вересня.

Суть атаки полягає у тому, що абонент отримує SMS від знайомого або незнайомого номера з текстом: "Привіт. Тобі фото" і посиланнями на сайти motosan.ru і soloboro.ru.

Після читання SMS, подальшого переходу за посиланням з Аndroid-пристроїв і дозволу на завантаження файлу, вірус встановлюється у системі та починає відправляти SMS контактам в адресній книзі абонента (можливо, вірус також збирає персональні дані абонента і пересилає їх на сервер зловмисників). Крім того, вірус блокує прийом вхідних дзвінків.

Якщо зараження пристрою не вдалося уникнути, абоненту необхідно знайти у системі інсталяційний файл/додаток з вірусом і видалити.

При цьому можливо уникнути зараження пристрою вірусами. Для цього слід вимкнути у налаштуванні можливість установки додатків із невідомих джерел (це можна зробити, знявши галочку в меню "Налаштування" - "Безпека" - "Невідомі Ресурси") і встановлювати нові тільки з офіційного магазину додатків Google Play Маркет". Додатковим захистом також стане установка антивіруса.

Як повідомлялося раніше, сліди бойового вірусу, який міг атакувати Кабмін Яценюка, ведуть в РФ. Експертів із комп'ютерної безпеки вдалося розшифрувати код вірусу Uroborus.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: