Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як оформити ID-картку: недоліки, переваги та способи отримання

Українці все частіше оформлюють ID-картки.

Від першого липня вартість оформлення ID-картки в Україні збільшилась: від 279 гривень до 345, за умови очікування протягом 20 робочих днів. Якщо документ потрібний терміново – заплатити доведеться 471 гривню замість 366 і тоді ID-картку вам виготовлять удвічі швидше.

Однак, черги в деяких паспортних столах не зникають. За скільки часу можна змінити паспорт-книжку на ID-картку та чи досі потрібно носити при собі теку з паперовими документами, дізнався "Сніданок з 1+1".

Є два способи потрапити до черги. Перший - записатися в електронну через сайт за 2 тижні, а другий стати в неї в паспортному столі за 35 днів.

Попри те, що прискореної процедури немає, послуга стає дедалі популярнішою. Цього року українці оформили на 160 тисяч паспортів більше, ніж минулого року за аналогічний період.

Серед недоліків ID-картки українці досі називають, те, що часто до документа треба прикладати додаткові, зокрема довідку про реєстрацію. Втім, чиновники запевняють, що працюють над цим.

"В Україні, так як в цілому світі цифрова система розвивається вже після того, як впроваджується документ. Наразі в Україні, в багатьох уже установах, як приватних, так і державних є спеціальні рідери, які зчитують інформацію з ID-картки. Відповідно, носити довідку про реєстрацію місця проживання не потрібно", - розповідає заступник начальника управління комунікацій та електронних сервісів ДМС Інна Герасюк.

В Міграційній службі України запевняють, що головна перевага ID-картки в тому, що її неможливо підробити.

Нагадаємо, від липня на 30% подорожчали ID-карти. Термінове виготовлення – 471 грн, а звичайне – 345.

ВідеоПаспорт-книжечка чи ID-картка: що краще обрати, коли тобі виповнилось 25 чи 45 років

З першого липня вартість оформлення ID-картки в Україні збільшилась з 279 гривень до 345 за умови очікування протягом 20-ти робочих днів. Якщо документ потрібний терміново – заплатити доведеться ще більше. Та черги в деяких паспортних столах не зникають. За скільки часу можна змінити паспорт-книжку на ID-картку та чи досі потрібно носити при собі папку з паперовими документами – "Сніданок" про все дізнався.

Паспорт-книжечка чи ID-картка: що краще обрати, коли тобі виповнилось 25 чи 45 років

Залиште свій коментар

Вибір редакції