Онкохворі діти можуть померти за два тижні через нестачу медпрепарату

Дата публікації
Перегляди
4295
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Онкохворі діти можуть померти за два тижні через нестачу медпрепарату

Хворі діти не можуть чекати, поки в Україні почнуть виробляти необхідний препарат

В Україні у великому дефіциті знаходиться антикоагулянт, необхідний для переливання крові.

У столичному ОХМАТДИТі нова біда. У лікарні тепер вистачає донорської крові, однак неможливо підготувати із неї тромбоконцентрат для онкохворих дітей.

Як повідомляє ТСН, запасів необхідного для виготовлення препаратів крові антикоагулянту лишилося всього на два дні.

Антикоагулянт – це речовина, за допомогою якої працює сепаратор крові. "Клітини розщеплюються під його дією на різні шари - шар еритроцитів, шар плазми, шар тромбоцитів", - пояснила лікар-гематолог Ольга Сич.

Саме тромбоцити, як повітря, необхідні онкохворим дітям. На кожне переливання крові потрібне одне упакування антикоагулянту, якого в лікарні – немає. Батьки розшукують потрібний препарат самотужки, однак це не завжди вдається, адже в аптеках його також не відпускають.

Волонтер Олена Мацибог пояснила, що антикоагулянт в Україну завозили кілька фірм. Однак, рік тому, після того, як він з'явився у списку лікарських препаратів, майже всі припинили поставки.

Єдиний постачальник, який і досі завозить в Україну антикоагулянт, розповіла Мацибог, пропонує купувати його у комплекті із одноразовою системою переливання, вартість якої сягає двох тисяч гривень. При тому, що препарат окремо коштує сто гривень.

Головний гематолог МОЗу Василь Новак пояснив, що окремо возити антикоагулянт приватні фірми не будуть, оскільки їм це невигідно.

Також Новак повідомив, що за кілька місяців препарат почнуть випускати в Україні, а саме в Луганську. Однак без антикоагулянту хворі діти просто загинуть за 2-3 тижні.

Нова біда в столичному Охматдиті

Нова біда в столичному Охматдиті

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
4295
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація