Онуфрій повернув до Стамбула лист патріарха Варфоломія

Дата публікації
Перегляди
9342
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Онуфрій повернув до Стамбула лист патріарха Варфоломія

Фото: Reuters

Предстоятель УПЦ МП відповів на запрошення на Об'єднавчий собор.

Предстоятель УПЦ Московського патріархату Онуфрій відіслав до Стамбула лист від Вселенського патріарха Варфоломія із запрошенням на Об'єднавчий собор.

Про це повідомила прес-служба УПЦ МП 8 грудня.

Онуфрій переконаний, що лист "провокативний" та в ультимативній формі.

Зокрема, в прес-службі Московського патріархату, додали, що в листі Варфоломія присутні пасажі на кшталт: віднині УПЦ перейшла "в полную зависимость от нашего Святейшего Апостольского и Патриаршего Вселенского Престола", "по снисхождению, называя Вас Высокопреосвященным Митрополитом Киевским", "увещеваем Вас и тех, кто с Вами, войти в общение с бывшим [митрополитом] Киевским Филаретом и бывшим [митрополитом] Львовским Макарием и их последователями" тощо.

"Предстоятель УПЦ, ознайомившись зі змістом цього листа, поклав його до конверта та відправив поштою адресату назад, тобто у Стамбул. Дізнавшись про це, цілий ряд єпископів, отримавши запрошення для участі у так званому об’єднавчому соборі від Патріарха Варфоломія,  вчинили так само, відправивши свої запрошення у Стамбул на Фанар", - йдеться в повідомленні.

Раніше стало відомо, що Константинопольський Патріархат вирішив позбавити предстоятеля УПЦ Московського Патріархату Онуфрія титулу митрополита Київського. Станеться це після проведення Об'єднавчого собору та обрання нового голови єдиної Української Помісної Церкви.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко повідомив дату проведення Об'єднавчого собору в Україні. За словами глави держави він відбудеться 15 грудня. На ньому буде обрано предстоятеля Помісної української церкви, а також затверджено її статут. Вселенський патріарх Варфоломій розіслав запрошення на Об’єднавчий собор українським ієрархам, у якому розповів про процес його проведення.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9342
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація