Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парафіяни та священики на Рівненщині не можуть поділити храм

Храм знову запечатали, поліція залишилася його охороняти

Суперечки за храм в селі Птича на Рівненщині тривають уже кілька років, дійшло навіть до арешту єдиної в селі церкви. Але після того, як суд постановив знову відкрити храм, протистояння спалахнуло з новою силою, йдеться в ТСН.19.30.

Двері храму запечатані, довкола десятки правоохоронців. Поруч люди, поділені на два табори – прихильників Київського та Московського патріархату. Лиш десь перетинаються, одразу сварки.

Єдину в селі церкву жителі Птичі не можуть поділити вже 4 рік. Із початком АТО понад півтисячі  парафіян перейшли з Московського до Київського патріархату, тоді й спалахнуло протистояння за храм. Коктейлі молотова, шарпанина, розбиті голови, навіть трасу Київ-Чоп перекривали. Урешті до церкви було зась двом сторонам – за рішення суду її запечатали. Але цього тижня за клопотанням УПЦ МП арешт із храму зняли і люди знову збурилися.

«Тут можуть бути провокації, можуть бути спроби силового захвату як з одного боку так і з іншого. То ми тут для охорони громадського порядку», каже начальник управління превентивної діяльності ГУ Нацполіції в Рівненській області Руслан Жук.

ВідеоЖителі Птичі не можуть поділити єдиний у селі храм

У Страсний тиждень парафіяни та священики на Рівненщині не можуть поділити храм. Суперечки в селі Птича тривають уже кілька років, дійшло навіть до арешту єдиної в селі церкви. Але після того, як суд постановив знову відкрити храм, протистояння спалахнуло з новою силою.

Жителі Птичі не можуть поділити єдиний у селі храм

Кожна сторона вважає храм своїм. Московський патріархат, бо приватизував його раніше, парафіяни Київського – називають  церкву власністю громади, на чиї кошти її збудували.

Та раптом перед Великоднем Московському патріархату почала прибувати підтримка. Кажуть, це парафіяни помолитися приїхали. Прихильники Київського патріархату гостям не зраділи.     

 «Були привезені чужі люди молодої статури. Люди мені, як голові громади дзвонять, переживають за своє здоров’я , за свої будівлі, за своє майно», - каже голова територіальної громади с. Птича Віра Мельничук.

Храм знову запечатали поліція, залишилася його охороняти. До буремного села приїхали чиновники і навіть представники ОБСЄ. Оглянули церкву довкола. Від коментарів утримуються. У райадміністрації кажуть, найбільше цікавилися, чи не задіяно в конфлікті військових.  

Домовитися між собою віряни в Страсний тиждень не можуть. 

За два тижні сторони на запрошення місцевої влади та поліції все ж сядуть за стіл перемов. А поки принаймні вирішили на Великдень у різний час паски святити, щоб уникнути конфліктів. Та й це певно доведеться робити на подвірї храму під пильним оком поліції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції