Поціловані Богом люди: як живеться альбіносам в Україні

Дата публікації
Поціловані Богом люди: як живеться альбіносам в Україні

скриншот з відео

В Україні близько 2 тисячі таких людей.

В Україні близько 2 тисяч людей-альбіносів. У них немає пігменту шкіри, волосся та райдужки ока, а тому вони просто білі. У День поширення інформації про альбінізм у ТСН.19:30 показали історії людей-альбіносів і тварин-альбіносів.

Від спеки альбінос Тетяна Заставна ховається в затінку, бо як потрапить під палюче сонце, дістане опіки. В її організмі відсутній лише один пігмент - меланін, який відповідає за колір шкіри, волосся та очей. Лікар-генетик Дмитро Микитенко каже, колір альбіносів - це відсутність фарби.

Поціловані Богом: хто такі альбіноси і як їм живеться

Поціловані Богом: хто такі альбіноси і як їм живеться

Коли народилася Тетяна, батьки здивувалися. Утім, за півтора року з'явився на світ Андрій - і теж білий. Їхній батько Сергій думав, діти потемнішають із віком, але вони не змінилися. Згодом - звик.

Тетяна тривалий час соромилася своєї зовнішності. Потім близькі та друзі не допомогли зрозуміти, що вона - особлива. "У мене був друг. Він питав, чому я соромлюся. Казав, що потрібно якось показувати те, що у тебе є", згадує дівчина.

Андрієві було складніше. Окрім альбінізму в нього ще вроджена недуга, яку у народі називають заяча губа і вовче піднебіння.

Обоє вони одне лиш нарікають, що бачать тільки на 10%. В альбіносів часто фіксують зниження гостроти зору, іноді буває косоокість.

Альбіноси існують і серед звірів. Кенгуру Маріпоса - теж альбінос. Проблем із зором, як у людей, переконують у зоопарку, кенгуру не має. Біла шкіра - лише окраса. Родина левів Людвиг, Іванка та Аїша - білі, але не альбіноси. Їхня шерсть - це наслідок не відсутності пігменту, а генної мутації.

Такі тварини - рідкість у природі, а тому їхня шерсть - на ціну золота. У деяких країнах Африки на ціну золота й органи людей. У Танзанії шамани досі вірять, що частинки тіла альбіносів приносять успіх.

Кореспондент ТСН Інна Власова.

Наступна публікація