Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Помер один із убивць Георгія Ґонґадзе

Учасники процесу над Олексієм Пукачем кажуть, що ця смерть може бути не випадковою.

Помер один із фігурантів справи Георгія Ґонґадзе – поплічник генерала Пукача екс-полковник МВС Микола Протасов. У 2008 р. його засудили до 12 років за ґратами в Менській колонії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тоді суд встановив, що Протасов тримав журналіста, коли його душив Олексій Пукач.

Із життя ув'язнений пішов не в тюрмі, а в лікарні. Причиною медики називають численні хвороби, зокрема серцево-судинної системи. Протасов тривалий час лікувався, нещодавно переживав чергове загострення.

"Перші кілька днів взагалі лежав у реанімації. Украй тяжкий був. Знаходився під охороною", - розповів головний лікар Менської ЦРЛ Петро Хомрач.

Зі слів медика, під час госпіталізації для Протасова активно шукали донорів. Йому потрібно було багато крові. Усі необхідні процедури робили вчасно, але чоловік помер.

Показово, що трапилося це ще 29-го березня. 31-го екс-полковника похоронили. Але лише 4 квітня ця інформація стала відома широкому загалу.

ВідеоПомер один із причетних до вбивства Георгія Ґонґадзе

Причетні до справи Ґонґадзе люди твердять, що ставити крапки у причинах смерті Протасова зарано. Мовляв, чимало інших фігурантів, зокрема, й Олексій Кравченко, теж загинули начебто своєю смертю чи за власним бажанням. Хоча докази свідчили про інше.

Не виключено, що так само могло статися із Протасовим. Наприклад, до критичного стану його могли довести.

У пенітенціарній службі та самій колонії на запит ТСН стосовно обставин загибелі та умов утримання Протасова так і не відповіли.

Олексій Подольський, що сам постраждав від рук генерала Пукача певен, Протасов міг дати важливі свідчення у справі Ґонґадзе. Бо на суді не раз заявляв, що виконував й інші протизаконні доручення.

"І Протасов, і Пукач – це носії інформації. І такої інформації, що могла б взірвати суспільство!", - вважає Подольський.

Він наголошує, що в історії Протасова є ще один незрозумілий факт. До нього в колонію часто приїздила адвокат родини Ґонґадзе Валентина Теличенко.

"Як стверджує Пукач, вона їх утримувала. От мені цікаво, навіщо вона це робила? Навіщо вона їздила до подільників Пукача, якщо вони отримали вирок", - питає Подольський.

Сама Теличенко про смерть Протасова сказали лише, що це "для українського суспільства жодного значення не має". Однак Олександр Єльяшкевич іншої думки. Каже, українці мають зважити на один факт. Нині основного і чи живого свідка у справі Гонгадзе – Олексія Пукача – активно намагаються перевезти із СІЗО саме до Менської колонії. Місці, де відбував покарання Протасов. І це саме в той час, коли почалося дорозслідування справи Ґонґадзе.

Як уже повідомлялося, суд переніс розгляд справи Пукача на 20 квітня.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції