Порошенко звільнив трьох суддів через порушення присяги

Судді Гайдук та Гриньковська необґрунтовано обирали запобіжні заходи затриманим під час Революції Гідності.

Президент України Петро Порошенко звільнив двох суддів Шевченківського районного суду за порушення присяги під час Революції Гідності - Світлану Гайдук та Наталію Гриньковську.

Про це йдеться на сайті глави держави

"Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів загальної юрисдикції встановила, що суддя Шевченківського райсуду Києва Світлана Гайдук під час Революції Гідності, ухвалюючи рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком 60 днів до громадянина В.Загоровка за підозрою у організації масових заворушень, а також активній участі у масових заворушеннях (ч.1 ст. 294 КК) грубо порушила вимоги кримінального процесуального законодавства (ст. 177, 178, 194, 206 КПК України). Зокрема, застосувала до В.Загоровка занадто тяжкий запобіжний захід без наявної обґрунтованої підозри у вчиненні ним кримінального правопорушення, не довела ризиків перешкоджання кримінальному провадженню з його боку", - зазначено у повідомленні.

Також суддя Гайдук проігнорувала порушення прав підозрюваного при затриманні.

"Внаслідок неправомірних дій судді Гайдук, вказаний громадянин став інвалідом III групи, оскільки, перебуваючи під вартою, не міг своєчасно отримати належного лікування травм, завданих йому під час затримання", - повідомили в АП.

Також ухвалюючи рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, суддя не забезпечила дотримання приписів КПК України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини.

Суддя Наталія Гриньковська також порушила вимоги кримінального процесуального законодавства (ст. 183 КПК України), застосувавши до громадянина В.Гарагуца занадто тяжкий запобіжний захід без наявної обґрунтованої підозри у вчиненні ним кримінального правопорушення та проігнорувала порушення прав підозрюваного при затриманні.

"Під час притягнення до адміністративної відповідальності на підставі ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання водіями вимог працівників міліції про зупинку транспортних засобів) громадян О.Цибенко, О.Жиленкова, С.Багінського, В.Пономарьова, О.Товчигречко та О.Бобіна суддя Гриньковська не вжила заходів для повного, об'єктивного та всебічного з'ясування кожної справи, що свідчить про необ'єктивний та упереджений розгляд справ щодо зазначених осіб та є порушенням присяги судді", - зазначено у повідомленні.

Окрім того, пізніше стало відомо, що порошенко звільнив Максима Фролова з посади судді Голосіївського районного суду Києва. Як вказано в указі, Фролова звільнено відповідно до пункту 5 частини п'ятої статті 126 Конституції України - у зв'язку з порушенням присяги судді.

Нагадаємо, Солом'янський районний суд Києва дав дозвіл на затримання Чауса. 9 серпня суддю Дніпровського райсуду Києва Миколу Чауса викрили на отриманні хабара у 150 тисяч доларів. Корупційні гроші суддя поклав у скляну банку. Глава НАБУ Артем Ситник на спільній прес-конференції із керівником САП Назаром Холодницьким розповів, що суддя знав про стеження за ним і тому вимагав збільшити суму хабара зі 100 до 150 тисяч доларів - за ризик. На анонсований допит у цій справі Чаус так і не з'явився. Народний депутат Борислав Береза заявив, що суддя втік і переховується від слідчих

6 вересня, під час засідання Верховної Ради народні депутати ухвалили рішення про згоду на затримання та арешт Чауса.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: