Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Правоохоронці дізналися про смерть людини на фермі, де тримали сотню рабів

Селяни довкола запевняють, що нічого не знають про примусову працю.

На Вінниччині наймані робітники звинуватили місцевого фермера, що той силоміць примушував їх працювати на себе і не платив за це гроші. Люди запевняють, що в них забирали документи і не випускали за територію ферми, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Віталій із Житомирщини через оголошення зголосився піти працювати у фермера в садку. Обіцяли за це 4 тисячі гривень на місяць. Чоловік твердить, що на практиці довелося працювати по 16 годин на день, не отримуючи за це ні копійки. "Вони у нас позабирали всі документи: паспорт, код. Ніхто не отримав нічого", - твердить він.

Відео На Вінниччині фермер змушував понад сотню людей працювати на себе безкоштовно

Всього на господарстві працювали 103 робітники. Люди стверджують, що фермер до них ставився, як до рабів. Бив за непокору, а в разі втечі погрожував розправою. "Хлопці тікали. Знаходили у Немирові, у Вінниці. Назал насильно привозили", - розповів Сергій Маковський.

Так званий бригадир ферми все заперечує. "Це неправда. Я особисто нікого не бив. Я не знаю, може, поміж собою б'ються", - каже Михайло Боц. Про те, що у селі Вища Кропивна фермер міг силоміць тримати людей на роботах, місцеві не чули. "За безцінь вони там роблять, давно вже, років п'ять, а може більше. Є і з Миколаєва люди, понабирали", - каже селянка.

Сільський голова запевняє, що про умови життя працівників не знав, бо від робітників скарг не надходило. "Знав, що тут люди працюють, а в яких умовах – не знав. Мене сюди і не допускали. Там охорона є. Якби скарги були на умови праці, то пішов би, подивився. А так скарг ніяких не було", - пояснює Володимир Мельник.

Однак один робітник таки зумів вийти з ферми та пішов до СБУ. Її оперативники виявили, що люди жили у будівлі в антисанітарних умовах, без води і тепла. Працювати змушували навіть недужих. Єдине, що давав господар – щось схоже на їжу. "Кашу, пшоно. Те, що курам дають, свиням", - кажуть робітники.

На фермі навіть одна людина померла. Сільський голова, який стверджує, що не знав про умови утримання людей, дозволив поховати небіжчика на місцевому кладовищі – без документів. Правоохоронців свого часу це не насторожило. "Вони поховали, принесли довідку про смерть з моргу, а не було паспорту. Кажу, я свідоцтво не випишу, тому що немає паспорту. Добре, ми привеземо паспорт. Ну, так і не привезли", - каже Володимир Мельник.

Зараз поліція перевіряє факт протиправного використання праці людей, допитує керівника господарства, членів його родини та працівників ферми. Розслідування триває за статтею про зловживання владою. Правоохоронці досі не впевнені, що свідчення робітників відповідають реальності.

Кореспондент ТСН Анна Тітовська

Залиште свій коментар

Вибір редакції