Психу-різнику зі Львова обрали запобіжний захід

Правоохоронці мають питання і до медичного персонала лікарні.

Справжній трилер у психіатричній лікарні Львова: 30-річний пацієнт клініки захопив у заручники 76 хворих, десятьох з них порізав склом, двоє людей у важкому стані у реанімації. Визволяли усіх патрульні, котрі першими прибули на виклик і вирішили не чекати на спецпідрозділ, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Медики викликали копів, щойно їх пацієнт забарикадувався у відділенні та взяв у заручники пацієнтів. За п'ять хвилин до клініки прибули два екіпажі. Патрульні пробують домовитися – пропонували поговорити. Однак чоловік не відповіда, а за хвилину із забарикадованого приміщення почали лунати крики про допомогу. Патрульні вирішили не зволікати і брати відділення штурмом. "Чекати прибуття підмоги, ще когось – в нас просто не було часу. Прийняли рішення, що треба рятувати тих, хто там є. Зайшовши всередину, побачили калюжі крові і стоячих пацієнтів – хворі, які практично не реагують, він просто стоїть і з нього капає кров. Далі в кінці коридора ми побачили голого чоловіка, який тримав в руках, спочатку не було зрозуміло, чи то заточка була, чи що то було, в нього всі руки в крові були", - розповів командир роти 2-го батальйону патрульної поліції Львова Володимир Смолинець.

ВідеоУ Львові пацієнт психіатричної лікарні захопив у заручники 76 хворих

Правоохоронець Роман Бліхарський, який прийняв рішення про штурм, каже, що чоловік шалено пручався. При затриманні п'ятеро з шести поліцейських отримали забої. "Ми підбігли до нього, застосували сльозогінний газ, оскільки він здійснював напад на поліцейського зі склом у руках. Потів він узяв крісло і кріслом почав наносити нам удари", - розповів командир 2-го батальйону патрульної поліції Львова Роман Бліхарський.

До штурму агресивний пацієнт встиг порізати склом 10 хворих, більше половини з них шпиталізували. За життя двох найважчих зараз борються у реанімації. "В одного було проникаюче поранення черевної порожнини, а в іншого пошкодження судини шиї із великою кровотечею. Один пацієнт ще заходиться на апаратному диханні, один пацієнт при свідомості, самостійно дихає", - розповів черговий лікар 8-мої міської клінічної лікарні Василь Савчин.

Фотогалерея Моторошні крики і закривавлені люди: з'явилося відео штурму психлікарні у Львові, де пацієнт захопив заручників (9 фото)

Сам нападник майже не ушкоджений, зараз він під пільним наглядом силовиків – в ізоляторі тієї ж лікарні, де влаштував різанину. 30-річний Дмитро чотири роки примусово лікувався у психіатричні лікарні за жорстоке вбивство батька – чоловік завдав своїй жертві 70 ножових поранень. Місяць тому Дмитра за висновками медкомісії відпустили додому, проте напередодні за наполяганням матері його знову привезли до лікарні, а вже через кілька годин після шпиталізації він учинив різанину. Що саме спричинило напад агресії – наразі не відомо. У психіатричній лікарні це не коментують, як і те, чому небезпечного хворого тримали у звичайному відділенні, а не в спецприміщенні з охороною. "Всю інформацію прошу з понеділка офіційно в адміністрацію", - сказав черговий лікар Львівської психіатричної лікарні Іван Коста.

Поліція з'ясовує обставини різанини – зловмиснику інкримінують замах на вбивство двох і більше осіб. Також силовики мають питання і до дій медперсоналу лікарні. "Він був раніше їхнім пацієнтом і вони знали реальну загрозу, яку він може створювати для оточуючих. І він був поміщений у відділ лікуючого закладу, де нема посиленої охорони", - пояснив в.о. керівника Франківського відділу поліції Андрій Коцур. Небезпечному пацієнту вже обрали запобіжний захід – тримання під вартою. І призначили йому психіатричну експертизу. Якщо вона доведе неосудність чоловіка - він залишиться на примусовому лікуванні у лікарні, але вже у спеціальному приміщенні під посиленою охороною.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Залиште свій коментар