Рада ухвалили закон Зеленського про "суд у смартфоні": що це означає

Рада ухвалили закон Зеленського про "суд у смартфоні": що це означає

pixabay.com

Несанкціоноване втручання в роботу системи тягне за собою відповідальність.

"Суд у смартфоні". Подати онлайн-позов, сплатити судовий збір, передати докази чи отримати копії судових рішень – все це та багато іншого можна буде зробити за допомогою нового сервісу. Верховна Рада підтримала запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування.

За ухвалення закону, відомого як "суд у смартфоні" проголосували 276 народних депутатів України.

Варто зазначити, що інформаційно-телекомунікаційна система досудового розслідування – це система, яка забезпечує створення, збирання, зберігання, пошук, оброблення і передачу матеріалів та інформації (відомостей) у кримінальному провадженні.

Законом передбачено, ця система досудового розслідування взаємодіє з Єдиним реєстром досудових розслідувань та системою, яка функціонує в суді. Нею зможуть користуватися слідчі, дізнавачі, прокурори, слідчі судді, суд, захисники та інші учасники кримінального провадження для реалізації своїх повноважень, прав та інтересів.

Відповідно до закону, матеріали досудового розслідування, що містяться в системі, передаються, їхні копії чи примірники надаються в електронній формі, а за рішенням слідчого, дізнавача, прокурора, слідчого судді, суду, які їх передають чи надають, – у паперовій формі.

Згідно із законом, документи, підписані, погоджені в системі з використанням кваліфікованого електронного підпису, їхні примірники в електронній та паперовій формі визнаються оригіналами документів.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців із дня його опублікування.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні працюють над послугою "суд у смартфоні", що повинно прискорити судовий процес і мінімізувати корупцію. Також має з'явитися суд присяжних.

Новини України: у державі запровадять новий мобільний сервіс, який має прискорити судовий процес

Новини України: у державі запровадять новий мобільний сервіс, який має прискорити судовий процес
Наступна публікація