Рідкісна сова прилетіла за порятунком до селян на Кіровоградщині

Рідкісна сова прилетіла за порятунком до селян на Кіровоградщині

Фото: ТСН

Птаха далася в руки саме тим людям, на обійсті яких була намальована сова.

На Кіровоградщині сова прилетіла до людей у село Цвітне по допомогу. Птаха вполював якийсь хижак, однак, навіть поранений, той зміг вирватися, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На гостя з лісу селяни натрапили посеред хат. У птаха була рана на спині та ушкоджене крило. "Вона приземлилися буквально поряд із нами. Чоловік підійшов і спробував узяти на руки – вона далася дуже легко. Мабуть, їй було погано. Ми її забрали додому та почали лікувати", - розповіла Віолетта Величко.

На Кіровоградщині поранена сова прилетіла в село до людей по допомогу

На Кіровоградщині поранена сова прилетіла в село до людей по допомогу

Рідкісну для степової зони сіру сову прихистила родина Величків і тепер доглядає за нею за рекомендаціями фахівців. Птахові роблять належні медичні процедури, масаж, добирають спеціальний раціон і навіть влаштовують прогулянки. Під цим впливом рана сови загоюється, температури вже немає, а всі поточні вказівки щодо догляду надають через інтернет ветеринари, бо пряма дорога до них заметена снігом. Селяни пояснюють, що хочуть, аби жива істота все ж повернулася у природне середовище та не надто звикла до людей.

За дивним збігом, цю птаху родина намалювала влітку на огорожі своєї садиби. І вже через кілька місяців до них прилетіла жива сова. Тепер у Величків новий клопіт – двічі на день вони мають уполювати мишу і бажано ще живою здобиччю погодувати вихованицю. "Сьогодні нам кішка одну добула, а взагалі мишоловки ставимо в різних місцях, де вони можуть бути. Але чесно скажу – складно. Поки в нас усе виходить, якщо ні – будемо підключати сусідів", - розповів Володимир Величко.

Красуня сова стала справжньою хатньою улюбленицею і подружжя зізнається, що важко буде з нею прощатися, коли настане час відпускати на волю. Тож спробують її втримати – побудують гніздо неподалік обійстя і сподіваються, що воно сподобається годованці.          

Кореспондент ТСН Олена Шворак

Повʼязані теми:

Наступна публікація