Роми написали звернення Авакову та Лутковській через самосуд і погроми в Лощинівці

Жителями села були розгромлені будинки, в яких живуть циганські сім'ї.

Голова Коаліції ромських неурядових організацій України "Стратегія 2020"Володимир Кондур надіслав міністру внутрішніх справ Арсену Авакову та уповноваженому Верховної Ради України Валерії Лутковській звернення щодо розгрому будинків ромів в Лощинівці.

Про це повідомляє ізмаїльське видання IzmaCity.

"Жителями села Лощинівка в результаті їх протиправних дій були розгромлені і розбиті будинки, в яких живуть циганські родини, а самі роми змушені були тікати з села", - наголошується у зверненнях.

Він також наводить образи, яким піддаються роми в соцмережах.

На думку автора, це "негативно впливає на імідж циганського населення і принижує людську гідність".

"Бездіяльність влади і поліції в Ізмаїльському районі призвели до такої ситуації, яка формує негативну оцінку з боку українського суспільства, що приводить до расової, міжетнічної ворожнечі і суперечить декларованим намірам розвитку правової держави", - вважає Кондур.

Адресатів просять взяти ситуацію під контроль і провести службове розслідування стосовно голови сільської ради та посадових осіб району.

Роми вважають, що місцева влада повсюдно порушує їхні права, виносячи незаконні рішення.

"Завтра "за допомогою влади" планується вивезення речей циган з їх будинків. У мене питання - куди підуть 10 сімей?" - запитує Кондур.

листи ромів до авакова_2

У неділю, 28 серпня, в Лощинівці відбулося народне віче, на якому селяни вимагали вигнати циган з населеного пункту. Напередодні стало відомо про те, що було виявлено труп дівчинки з ознаками насильницької смерті.

У жовтні їй мало виповнитися 9 років.

За підозрою у вбивстві затримали 20-річного жителя Ліщинівки – рома за національністю. Обурені мешканці села великим натовпом пішли громити поселення ромів з наміром вигнати поселенців. Було пошкоджено близько 6-7 будинків, люди покинули будинок ще до погрому.

До Мережі виклали фото наслідків заворушень через по-звірячому вбиту дитину на Одещині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: