Генконсул РФ у Криму: українська мова загрожує життю кримчан

Генконсул РФ у Криму: українська мова загрожує життю кримчан

Дорожній знак у Криму.Ілюстрація / Фото: censor.net

Генеральний консул Росії в Сімферополі Володимир Андреєв вважає, що російська мова в Криму повинна мати ширші права, ніж вона має на сьогоднішній день.

В Криму російська мова має користуватися широкими правами на рівні з державною, вважає генеральний консул Росії в Сімферополі Володимир Андреєв.

За словами генконсула, він "ніколи не чув жодного серйозного аргументу проти надання російській мові статусу другої державної мови. Немає такого аргументу. Це очевидне рішення, яке б зняло багато проблем.

"У Криму ситуація з російською мовою якась неприродна, ненормальна. Я ж дивлюся телевізор - в основному, там українська мова. В аптеку заходжу і намагаюся купити якісь ліки, тільки по пам`яті згадую, що це проти цього. А так нічого не розумію, хоча в українській мовній сфері я живу півтора роки і більшість загальних термінів розумію. Але не специфічних термінів. Подібне може представляти загрозу життю людей", - заявив Андреєв.

Також генконсул РФ у Сімферополі вважає, що в Криму має бути не одна, а 10-15 шкіл із російською програмою навчання.

"У Криму є лише одна російськомовна школа з російською програмою - це восьма школа в Севастополі (школа №8 Міністерства оборони РФ). А таких шкіл по Криму, природно, з відома місцевих і київської влад, має бути 10, 15. Там повинні за бажанням вчитися діти за російською програмою, щоб потім продовжувати навчання в Росії, та не обов`язково в Росії, де завгодно. З глибокими знаннями, зокрема в галузі рідної російської мови, для них будуть відкриті величезні перспективи", - наголосив дипломат.

Разом з тим він висловив жаль, що "на це поки що не вистачає ні уваги, ні ресурсі".

Раніше ародний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко висловив упевненість, що внаслідок ухвалення базового закону про мови, який розробляється у фракції ПР, російська мова отримає регіональний статус по всій території України.

Читайте також:

Російська мова може стати офіційною в десяти областях

Мєдвєдєв заявив, що правильно казати – "на Україну"

Суд дозволив Луганщині офіційно переходити на російську мову

Саакашвілі наказав закрити всі російські школи в Тбілісі

Повʼязані теми:

Наступна публікація