Мєдвєдєв заявив, що правильно казати – "на Україну"

Російський президент Дмитро Мєдвєдєв вважає, що вживання прийменника "на" щодо України відповідає нормам російської мови.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що правильно вживати прийменник "на", коли мова йде про Україну.

Під час розмови з президентом, кажучи про необхідність створення в Росії багаторівневої історичної енциклопедії, історик Валерія Уколова зазначила, що "аналогічні спроби створити таку енциклопедію, наскільки я знаю, вже мають місце на Україні".

Уколова одразу ж виправилася і вибачилася: "В Україні, вибачте".

На це Мєдвєдєв зауважив: "На Україні. Це там, у них, "в" Україні, а у нас "на" Україні говорять. Це відповідає нормам російської мови".

Як відомо, в російський мові часто вживають прийменник "на" у тому ж значенні, що й "в" Україні. Щодо цього правила досі тривають дискусії, адже прийменник "на" вживається перед назвами територій, державних утворень з нечіткими кордонами та країн, які асоціюються насамперед із певною територією.

Так, Україна є єдиною існуючою неострівною країною, з назвою якої в сучасній російській мові прийнято вживати "на "(на Кубе, на Кипре, на Маврикии, на Украине). У той же час в офіційних документах Російської Федерації та в російськомовній пресі України переважно вживається варіант "в Украине".

Читайте також:

У Мєдвєдєва з'явилась дівоча "армія" - Medvedev Girls

Мєдвєдєв розповів, що його кар'єра почалася з професії двірника

В адміністрації Мєдвєдєва заявили, що Путіна послав Росії Бог

Експерт: у 2060-му українська мова може померти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: