ПР: російська мова стане регіональною по всій Україні

За словами ПР, достатньо бажання 10 відсотків населення населеного пункту, щоб регіональна мова використовувалася в обов'язковому порядку.

Народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко висловив упевненість, що внаслідок ухвалення базового закону про мови, який зараз розробляється в фракції ПР, російська мова отримає регіональний статус по всій території України.

"Якщо в нас не зміниться цей закон, якщо він буде прийнятий у тім обсязі, як ми вирішили, то там, де кількість людей, які володіють регіональною мовою, становить понад 10 відсотків, ця мова буде в обов'язковому порядку використовуватися як регіональна. Це буде відбуватися на будь-якій території - навіть в Івано-Франківській, Тернопільській, Львівській і Вінницькій областях", - зазначив Колесніченко.

З його слів, після прийняття цього документа батьки зможуть вибирати мову навчання своїх дітей у тих населених пунктах, де буде затверджена регіональна мова.

"У будь-якій точці України, якщо батьки бажають зробити групу в дитячому саду з російською мовою навчання, вони мають на це право, для цього потрібно зібрати 5 заяв від батьків. Щоб зробити такий клас у школі, необхідно 10 заяв від батьків. Якщо чиновники будуть відмовляти в задоволенні цієї конституційної заяви, то потрібно звертатися в суд для визнання дій чиновника неправомірними", - розповів депутат.

Вадим Колесніченко додав, що документ буде розглянутий Верховною радою найближчим часом.

"Цей закон буде прийнятий (принаймні, у першому читанні) найближчим часом. Потім будуть коригування. Але все-таки завдання правлячої більшості - домовитися й приймати закони, які захищають інтереси більшої частини населення України. Є один дамоклів меч під назвою "вибори, що наближаються". Тому якщо партія бажає залишатися при владі й не втратити свого виборця, вона зобов'язана виконувати свої зобов'язання. Ті, хто вже дуже активно виступають проти політики партії, повинні чітко розуміти, що в наступних партійних списках і виборах вони брати участі не будуть. Я впевнений у тім, що ми приймемо цей базовий закон про мову", - резюмував парламентарій.

Нагадаємо, наприкінці травня зареєстровано законопроект , який надає органам місцевого самоврядування повноваження з визнання регіональних мов або мов меншин поширеними на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць. Проект про внесення змін до закону про місцеве самоврядування зареєстрував Вадим Колесніченко. Він також зазначив, що його прийняття "буде сприяти збереженню культурної спадщини й історичних традицій в Україні, забезпечить вільний розвиток регіональних мов або мов меншин відповідно до положень Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин, що буде мати як наслідок зменшення соціального напруження в суспільстві".

Читайте також:

Затулін закликав зробити українську мову другою державною в Росії

Соратниця Тягнибока пригрозила в'язницею російськомовним "дегенератам"

Лише 7% українців вимагають надання російській мові статусу державної

ПР сподівається вирішити мовне питання до літніх канікул

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: