Рятувальники не радять на Водохреща виходити на лід

Медики і священики також закликають утриматись від пірнань без підготовки

15 людей знайшли свою смерть на тонкій кризі цієї зими в Україні. Люди часто йдуть рибалити у віддалені водойми, не попереджаючи нікого, нарікають рятувальники. Напередодні масових занурень на Водохреща надзвичайники нагадують, мінімально безпечна товщина криги 15 сантиметрів, йдеться в ТСН.19.30.

Пірнальник Євгеній - удаваний потопельник. Полковник Анатолій Васильович коментує способи порятунку. Спочатку надзвичайники демонструють як дати раду собі самому. Якщо поряд нікого немає.

"Ноги повинні бути над водою. Людина не одразу вилізла і пішла, а вона повинна повзти в той бік, з якої вона прийшла", - розповідає рятувальник.

Там, звідки людина прийшла, крига товстіша, а отже саме в тій стороні слід шукати порятунку. Якщо ж лід таки кришиться, спробуйте лягти на спину.

ВідеоЯк убезпечити своє життя під час зимової рибалки

Головний надзвичайник Київщини зізнається: сам на кригу не ходить і нікому не радить. А якщо вже кому конче треба, то найперше рекомендує пробити ополонку і переконатися - лід не тонший за 15 сантиметрів. І не забувати, що на середині річки течія робить кригу в рази тоншою. А отже - небезпечнішою.

Якщо ви вже опинилися у воді, слід скинути важке взуття; ногами, без занурення; використати течію, щоб лежачи видертися на кригу. Якщо вам пощастить - вас урятують випадкові свідки чи надзвичайники. Мотузкою...

На Водохреща лише на Київщині біля 63 обладнаних ополонок чергуватимуть під двісті рятувальників. Утім, біля всіх водойм усе одно надзвичайників не поставиш. Тож, без особливої потреби і головне підготовки, влаштовувати крижане занурення не варто. Це вже порада від панотця.

Попри поширений міф, що сто грамів зроблять зимове занурення легшим, і медики і надвзчайники наполегливо радять не зловживати спиртним. Краще випити двісті грамів, після пірнання і не горілки, а гарячого чаю.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: