Садовий лякає надзвичайним станом у Львові через кучугури сміття

Місто досі не налагодило вивезення відходів.

У Львові зростають купи невивезеного сміття – понад третина майданчиків переповнена відходами. Мер Андрій Садовий уже готовий оголосити місто зоною екологічного лиха, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Біля 30-метрової купи непотребу неподалік ліцею та школи поширюється нестерпний запах і літають мухи. Це сміття не вивозили вже кілька тижнів – від Великодня. Місцеві жителі не відкривають вікон у тому боці будинку, що виходить до контейнерів. "Потепліє – буде біда", - передбачає львів'янка Марія Павлик, яка намагається тепер частіше їздити в село до родичів, аби не дихати відходами у Львові. "Двічі воно вже горіло, двічі приїжджали пожежники тушили. Всі розводять руками, всі говорять, що не знають, що з тим робити", - каже інший місцевий житель Роман Іванів.

ВідеоНа межі екологічної катастрофи: міський голова Львова готовий оголосити надзвичайний стан

Міський голова поставив питання про тонни сміття, що гниє просто на асфальті, під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Садовий заявив, що готовий оголосити надзвичайний стан, адже меморандум, який підписали майже місяць тому, не працює, і з 19 міст відходи приймають тільки три. "Має бути політична воля. Тисячі полігонів, щоб прийняти одну машину зі Львова в інші місто – це проблема? Ні, це не проблема, але чомусь не приймають. Я вам можу показати сотню листів-відмов, які ми отримали за останній час", - скаржиться він.

В обладміністрації, яка стала посередником між Львовом і містами-підписантами, запевняють, що меморандум працює, а Садовий просто усунувся від перемов. "У людей, в першу чергу, виникають питання: де Андрій Іванович? І чому він сам не приїде, якщо в нього така проблема, чому він сам до людей не приїде і не скаже, як він бачить вирішення, чим він може тим людям допомогти", - питає керівник департаменту ЖКГ Львівської облдержадміністрації Назарій Романчук.

Фотогалерея У Чорнобильській зоні виявили купи львівського сміття (5 фото)

На вівторок заплановані громадські слухання в Мостиськах, де більше не хочуть приймати непотріб, бо Львів досі не розрахувався за вже відвантажені 200 тонн помиїв. Тим часом медики застерігають, що потепління принесе до обласного центра реальну екологічну небезпеку. "Якщо зі щурами ми можемо боротися проведенням дерептизації, то мухи, які вільно пересуваються при теплій погоді – от вони є основним джерелом перенесення збудників кишкових інфекцій", - каже керівник міського управління охорони здоров'я Володимир Зуб.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Залиште свій коментар