СБУ зірвала російську провокацію на Закарпатті

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Структури країни-агресора планували використати конференцію представників нацменшин для оголошення закликів про надання області автономного статусу.

СБУ зірвала чергову російську провокацію, направлену на розпалювання міжнаціональної ворожнечі у Закарпатській області.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Зазначається, що структури країни-агресора планували використати конференцію представників нацменшин, що мала відбутися в Ужгороді, для оголошення закликів про надання області автономного статусу.

Так, ці гасла мали зіштовхнути патріотичні сили із представниками національних меншин краю. Російська сторона також планувала залучити проплачених псевдоактивістів для інспірування сутичок і протистояння з правоохоронними органами.

Окрім цього, у рамках російської провокації, у трьох районах області вночі несанкціоновано розміщено агітаційні конструкції з написами угорською мовою. Через те, що ці банери встановлювалися без дозволів органів виконавчої влади, вони були демонтовані комунальними службами.

"Встановлено, що демонтовані агітаційні матеріали були виготовлені поліграфічним підприємством Києва на замовлення осіб, які підтримують контакти з російськими інформаційними центрами. Жодні місцеві організації до виготовлення й розміщення цих матеріалів відношення не мають", - йдеться у повідомленні.

Також 18 травня співробітники СБУ затримала чоловіка, який мав забезпечити відеозйомку провокацій в Закарпатті.

Під час бесіди з оперативниками спецслужби він повідомив, що за 10 тисяч гривень отримав замовлення на підготовку тенденційних матеріалів від особи, яка користується телефоном російського оператора стільникового зв'язку.

За його словами, він неодноразово виконував замовлення з РФ, зокрема щодо висвітлення подій 2 травня в Одесі. Громадянин був допитаний у якості свідка в рамках відкритого раніше кримінального провадження за ст. 110 Кримінального кодексу України. Опитаному оголошено офіційне застереження, слідчі дії тривають.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України запобігла проведенню в Одесі фейкової демонстрації, організатором якої були спецслужби Росії. За задумом російських спецслужб учасники "протесту" повинні були пройти в Одесі ходом від пам'ятника поетові Христо Ботєву в консульство Болгарії. За участь в акції пропонували 10 доларів.

Відео СБУ запобігла російській провокації в Одесі

Залиште свій коментар

Вибір редакції