Українці почали масово подорожувати у будинках на колесах

Дата публікації
Перегляди
3713
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українці почали масово подорожувати у будинках на колесах

Українці вподобали будинки на колесах / Фото: insurancecharts.blogspot.com

Вартість автобудинку на колесах для більшості українців поки залишається захмарною.

В Україні швидкими темпами набирає популярність новий вид відпочинку – караванінг. За оцінками клубу караванерів України, в нашій країні налічується близько тисячі власників авто будинків, які беруть активну участь в тематичних фестивалях.

Багато хто подорожує самостійно, тому точну кількість таких туристів підрахувати складно, пише журнал "Фокус".

"В Європі караванери за кількістю вже давно зрівнялись з традиційними туристами, українці ж почали масово подорожувати у будинках на колесах лише кілька років назад", - каже організатор клубу караванерів Євген Біль.

Це люди, які не хочуть відмовляти собі у звичних зручностях навіть там, де їх немає. Окрім житлових причепів такі умови їм забезпечують автокемпери – самохідні будинки на колесах. За комфортом вони нічим не поступаються караванам.

Для пересічного українця вартість авто будинку на колесах поки залишається захмарною – новенький автокемпер середнього класу в Україні коштує 75-80 тисяч доларів. За такі гроші багато хто краще купить двокімнатну квартиру у Києві.

А в Європі автокемпери – це люди з достатком нижче середнього, для багатьох з них караван служить єдиною домівкою.  

В бюджетних моделях авто будинків від двох до шести спальних місць, пара столиків, газова плита, холодильник, автономне водопостачання з баком для води на 100 літрів, бойлер, біотуалет і душ. В дорогих моделях передбачені опції: сонячна батарея, клімат-контроль, мікрохвильова піч, супутникова антена.

Організатор караванерських зльотів Микола Іванюк каже, що 40% караванерів більшу частину свого життя проводять на колесах. "Це люди, які не люблять сидіти на місці. Вони, наче равлики, тягнуть свій будинок за собою", - каже 41-річний власник автокемпера з Кіровограду Валерій Гнібіденко.

Наступна публікація