"SMS" через щілину у стіні та життя у підвалі. Як живеться в'язням "ЛНР"

Журналіст Марія Варфоломєєва разом із товаришами по полону згадала місяці неволі.

Тривалий час після полону у терористів "ДНР/ЛНР" життя на волі здається заручникам паралельною реальністю.

Як йдеться у сюжеті ТСН, колишні полонені у першу чергу стикаються із проблемами сну, тяжкими спогадами, повною дезорієнтацію, а ще й побутовими проблемами.

За словами Марії Варфоломєєвої, яку тримали у підвалах "ЛНР", життя після 419 днів полону поки їй здається нереальним.

Журналіст, яка нині активно намагається влитися у повсякденне життя, навідалася до своїх товаришів по полону та пригадала разом із ними, як це – бути в'язнем у терористів.

Леонід Мазанько 9 місяців був заручником  "ЛНР" і лише місяць живе на волі.

Основну частину полону чоловік провів у СІЗО - так званій чорній зоні, що жила за злодійськими законами. Там його називали "політичним сидільцем".

Але сидів він разом з кримінальниками, місцевими бойовиками і росіянами. За словами Мазанька, в'язні над ним не знущалися, однак місяці за ґратами не минули безслідно.

У чоловіка сильно сів зір, оскільки штучне світло не вимикали цілодобово. Через це постраждав і сон екс-полоненого.

Колишні в'язні познайомилися у підвалі комендатури самопроголошеної "ЛНР" і цілих п'ять місяців провели у сусідніх камерах.

А коли у підвалі ставало кепсько від тиші, бранці дратували своїх наглядачів піснями.

Леоніда Мазанька і Марію Варфоломєєву  мали обміняти в один день. Але 26 лютого 2016 року  з підвалу забрали лише його і ще одного полоненого.

Найважчим, за словами Варфоломєєвої, було очікування - ти чекаєш, що завтра тебе обміняють, і це завтра не наступає більше року.

Крім того, бранцям доводилося терпіти й знущання терористів.

У той період жахливого розпачу, за словами журналістки, не здаватися їй допомагала Біблія. Її  привіз батько дівчини під час найперших побачень.

З іншим в'язнем "ЛНР", Анатолієм Поляковим, Варфоломєєва обмінювалася повідомленнями через щілину, яку вишкребли ложками у стіні.

"Дві ручки ми з'єднали між собою і в ручку вставляли маленьку записочку. Смску отримав - смску спалив", - згадують екс-полонені.

Полякова називали диверсантом та шпигуном, а Варфоломєєву - диверсанткою і корегувальником. Саме ці безглузді звинувачення бойовиків зблизили полонених.

Над чоловіком знущалися фізично, а журналістку катували психологічно. Весь час дівчину переконували, що Україна про неї забула і найближчі 15 років вона проведе за ґратами.

Однак Варфоломєєва була переконана, що її ім'я є в списках для обміну.

Нині, коли Варфоломєєва вже більше двох тижнів насолоджується свіжим вільним повітрям і денним світлом, визнає, що полон її зробив сильнішою. 

А з минулого вона б повернула єдине: техніку і фотографії, які забрали бойовики разом з ноутбуком.

Нагадаємо, що вже більше 640 днів у полоні, тільки на території РФ, перебуває інша українка - Надія Савченко. Українська льотчиця та народний депутат, яка добровольцем поїхала боротися з терористами у зону АТО, в середині червня 2014 року потрапила у полон до бойовиків у Луганській області.

Слідчий комітет РФ звинувачує Надію Савченко у нібито пособництві вбивству двох і більше осіб і в незаконному перетині державного кордону. 13 липня офіційний представник СК Володимир Маркін заявив, що Надію Савченко можуть засудити до 25 років ув'язнення. За його словами, із урахуванням зібраних доказів слідчі перекваліфікували дії обвинуваченої, і тепер вона понесе відповідальність не як поплічник, а як співвиконавець вбивства.

21 березня Донецький суд у Ростовській області має оголосити вирок льотчиці, яку утримують на території РФ за сфабрикованими звинуваченнями.

На судове засідання українську льотчицю та народного депутата заводили у наручниках під пильним наглядом численної охорони. 

ВідеоМарія Варфоломієва розповіла, хто допомагав їй в підвалах ЛНР не зійти з розуму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: