Сьогодні в Україні святкують День Збройних сил

Сьогодні в Україні святкують День Збройних сил

Фото: УНІАН

Свято не лише військовослужбовців, які зараз виконують свої обов'язки, а й тих, хто служив в українській армії й раніше.

У неділю, 6 грудня, в Україні відзначають День Збройних сил України. Це свято всіх українських військовослужбовців, які служать або раніше служили в українській армії. Саме на армію покладаються завдання з оборони країни, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності, відповідно до Конституції.

Цього дня, 29 років тому, незадовго після розпаду Радянського союзу і здобуття Україною незалежності, парламент ухвалив Закон "Про Збройні сили України", "Про оборону України", а 13 грудня – Концепцію оборони і будівництва Збройних сил України. Саме свято на честь ЗСУ з'явилося в офіційному календарі офіційних свят 1993 року.

День Збройних сил України − своєрідне об’єднання всіх військовослужбовців країни. На сьогодні Збройні сили України складаються зі сухопутних, повітряних і військово-морських військ. 

Цього дня прийнято вшановувати загиблих солдатів. В багатьох містах відбувається урочисте покладання квітів до могили Невідомого солдата, божественна літургія, збори, церемонії вручення державних нагород, премій та інші урочисті заходи.

Зазначимо, на сьогодні, згідно з рейтингом Global Firepower Index-2020, Збройні сили України за своєю боєздатністю посідають 27-ме місце серед 136 країн світу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація